1

Téma: Malware na OS X

Měl bych otázku, spíše asi na lidi, co mají delší zkušenost s OS X. Jak je to s malwarem pro OS X? Vyplatí se koupit nějaký antimalware program (třeba Eset Cybersecurity pro Mac)? Nebo použít free řešení (Sophos Anti-Virus for Mac Home Edition)? Nebo je malwaru tak málo, že zatím stále nehrozí napadení?
Mě právě dojel test Eset Cybersecurity (free trial) a našel mi 9 tracking cookies, jinak nic jiného. Nicméně pravda je, že ani ve Windows nepotřebuji antivir, za posledních 10 let jsem se s breberkou na svém počítači nesetkal ani jednou. Jenže Mac používá stále více lidí, tudíž vzniká (a hlavně bude vznikat) stále více malwaru. Co jsem četl, tak loni jich bylo 58, což je sice nízké číslo, ale přesto je to hrozba.

Takže, jaká je vaše rada? Uvítám jakékoliv postřehy a diskusi na toto téma :-) Problém malware je, že žádný OS není bezpečný, jakýkoliv software se dá napadnout.

2

Re: Malware na OS X

Vubec nepouzivam :-) ... Ale zkusim nejakou takovou blbost stahnout a po roce oskenovat pc, sem zvedav co tam bude :-).

http://nakedsecurity.sophos.com/2011/10 … e-history/

3

Re: Malware na OS X

Nejspíš tam nebude nic, pokud nechodíš na warez a porno stránky :-) Jde mi spíš o to, jestli má smysl se tím aktuálně zabývat. Že časem to bude nutné, to je mi jasné, čím víc lidí něco používá, tím více se na to útočí. Kdyby Windows měli používanost jako má linux, nebyl by pro Windows jediný kousek breberky. Jenže Apple používá stále více lidí, takže se budou množit i ty breberky...