1

Téma: Vkládání velkých fotek do Pages

Mohu se zeptat, zda nevíte jakým způsobem zmenšit fotografie, aby je bylo možné vložit do Pages? Pokud stáhnu fotky v plném rozlišení z Canon EOS 7D (18 MPx) do IPADu, tak se sice zobrazí v obrázcích, ale pokud je chci vložit do Pages, tak aplikace spadne. Totéž učiní i aplikace iResize, PS Expres rovnou napíše, že fotka je na úpravu příliš veliká. Děkuji za radu.

2

Re: Vkládání velkých fotek do Pages

to je zvlastni protoze itunes pred nahranim fotky zmensuji. jedine zkus na nejakou rozumnou velikost zmensit fotky ty.

ty ale asi nahravas fotky primo z karty pres camera connection kit vid? s tim neporadim, zkus mensi kvalitu fotek ve fotaku. aspon na zkousku. nastav klasicky format bez ruznych specialit a belkych kompresi, pokud tam takove nastaveni je.

iPad mini s Retinou 32GB WiFi | iPhone 4S 64GB
Game Center: maaat64

3

Re: Vkládání velkých fotek do Pages

Ahoj, děkuji za odpověď. Včera jsem si s tím trochu hrál a zjistil jsem , že nejde o rozlišení fotek, ale o velikost souboru, 8Mp JPEG to vloží, stejně velký RAW nikoliv (pokud to umí vložit vůbec RAW). Pochopitelně pro mě není řešení fotit na menší rozlišení... Pokusil jsem se i iWorks ošálit a využít možnosti, že 7D umí zároveň zaznamenat plný RAW a menší JPEG, bohužel je IPAD bere jako jednu fotku (i když s poznámkou, že jsou 2)... Zajímavé ale je, že pokud fotku zobrazím v "importované foto", dám kopírovat, tak ho v pohodě do iWorks vložím, ale i toto mi neřeší výsledný produkt který očekávám, pokud pošlu jako PDF emailem, tak je obrovské... Ideální by tak bylo zjistit, zda nějaký soft umí "Foto resize" i na takto velkou fotku, na iTunes jich je v nabídce několik, všechny placená a ani jeden ze dvou co jsem si zaplatil a stáhl fotky nenačtou. Kupodivu jsem nic o tomto ani nevygoogloval. Nevíš náhodou, zda není nějaké help linka Apple, kde mi poradí?

4

Re: Vkládání velkých fotek do Pages

muzes zkusit zde, le nevim..

http://www.apple.com/support/

iPad mini s Retinou 32GB WiFi | iPhone 4S 64GB
Game Center: maaat64