1

(2 odpovědí, posláno do Apple iBook)

Používám na čtení knih pouze iBooks a ten je stabilní.

2

(12 odpovědí, posláno do APLIKACE pro Apple iPad)

Je tento program i pro Mac?

3

(11 odpovědí, posláno do Poradna pro nováčky)

VPN je Virtual Private Network, tedy šifrovaný tunel pro bezpečné spojení přes internet. Pokud používáš VPN, budeš si ho muset nastavit znova, pokud ho nepoužíváš, není nutné se tím zabývat. Je mi ale záhadou, jak bys mohla mít zapnuté VPN, když po uspání iP se VPN deaktivuje.

Je teď nicméně ověřené, že bez JB to funguje. Zkus tedy aplikovat JB a bez použití tweaků vyzkoušej funkčnost a uvidíš. Podle mě to totiž nesouvisí s JB jako takovým, ale s nějakým tweakem z Cydie. A nebo tou VPN, kdo ví.

4

(11 odpovědí, posláno do Poradna pro nováčky)

Odstraň jailbreak a zkus to bez něj. Pokud to poběží, je to jasné, pokud to nepoběží, doporučuji reklamaci (je-li ještě v záruce), protože tohle není normální. Mám iPad 2 3G 64 GB, každou chvíli se připojuji k nějaké wifi a jen v jednom místě se připojuji k routru od Apple, všude jinde to jsou různé routry od nejlevnějších za pár korun až po ty nejkvalitnější Cisco, Mikrotik a podobně a nikdy jsem neměl problém se připojit. iOS 6.1.2 mám momentálně také, jailbreak nepoužívám a aktualizuji vždy, když vyjde nová verze iOS, takže mám vyzkoušené všechny od verze 4.3.3, což byl dodaný v době koupě. Takže můj tip je, že by mohlo jít o HW závadu a tu vyřešíš jen reklamací.

edit: omlouvám se, právě jsem si přečetl, že máš iPad 3, nikoliv 2. Ale to by nemělo hrát roli, odstraň jb, udělej restore, vyzkoušej a pokud to nezabere, prostě reklamace, protože není tvůj problém, že to nefunguje. Wifi je standard, takže se jakékoliv zařízení připojí k jakémukoliv jinému a pokud ne, je to chyba toho zařízení, které se nedokáže připojit k tomu druhému, v tomto případě iPadu.

5

(11 odpovědí, posláno do Poradna pro nováčky)

Tak v tom případě zkus restore, nejdříve bez obnovení nastavení.

6

(5 odpovědí, posláno do iPad Jailbreak a Warez!)

Nevím jak se to řeší teď, ale dostala se ke mě informace, že prý už nefunguje Installous, díky kterému se daly ukradené aplikace nainstalovat. Zkus zagooglit a najít náhradu. Osobně JB používám na iPhonu, ale ne ke krádežím, takže toto téma mě nezajímá a nic o něm nevím, já si jen doplňuji chybějící věci (např. dodnes nepochopitelně neimplementované doručenky pro SMS).

7

(107 odpovědí, posláno do Návody)

V detailech účtu máš jméno, adresu, telefon a podobně, tak prostě použij adresu v Kalifornii :-) Já bydlím ve městě Eureka, CA :-)

8

(5 odpovědí, posláno do Poradna pro nováčky)

Pokud je ten stream v HTML5, pak ano. Pokud je ve Flashi, máš smolíka, Flash není podporován.

9

(2 odpovědí, posláno do Poradna pro nováčky)

Pokud jsou skladby uložené v knihovně iTunes v PC, tak o ně samozřejmě nepřišla. Zálohovat skladby na iCloud je podle mě nesmysl, pokud není aktivní předplatné iTunes Match, které je ale pro ČR nepoužitelné.

Co se týče nedokončené synchronizace, jediná rada, která mě napadá, je restore bez obnovení ze zálohy a nastavit si všechno znova.

10

(3 odpovědí, posláno do Poradna pro nováčky)

Důležité je nezapomenout na to, že v souboru hosts jsou napsané servery Apple, takže je před flashem iOS z hosts odstraň, jinak se nepodaří instalace. Toto se nastaví automaticky při provedení JB.

11

(11 odpovědí, posláno do Poradna pro nováčky)

Zkus místo automatického nastavení sítě použít ruční a zadej všechny potřebné údaje, jako DNS nastav 8.8.8.8 a 8.8.4.4 (DNS servery Googlu), většinou tento způsob pomůže.

12

(107 odpovědí, posláno do Návody)

Napiš na support, ať ti těch pár centů vynulují. Jinak co se týče daně, doporučuji používat Kalifornii nebo Floridu, tam se totiž žádná daň neplatí (jde tedy o "TAX FREE zone").

13

(5 odpovědí, posláno do Co se jinam nevešlo)

Pozor na to, že iTunes neumí přehrát poměrně dost rozšířených formátů (např. FLAC a WMA), takže často je nutná konverze.

14

(36 odpovědí, posláno do iWork - vše o kancelářském software)

Není to CMD+Z?

15

(36 odpovědí, posláno do iWork - vše o kancelářském software)

Verze pro OS X je rozhodně jiná než pro iOS. Ve verzi pro OS X ta šipka, kterou hledáš, není.

Ondra 106 napsal:

Jestli to nebude tím, že máš prezentaci vytvořenou pomocí Windows a ne v iOS

Na tom by správně vůbec nemělo záležet. Formát používaný v MS Office 2007 a novějším (DOCX, XLSX a PPTX) je oficiálně uznávaným standardem v elektronické komunikaci (společně s ODF), tudíž je potřeba, aby tyto dva formáty uměla číst a minimálně jeden z nich i vytvářet každá kancelářská aplikace a Apple není výjimkou. Jestli si chtěli prosadit formát pages, měli šanci. Nevím, jestli se jim to povedlo nebo ne, faktem je, že poslat soubor pages na úřad znamená automatické vrácení z důvodu špatného formátu, zatímco OpenXML a ODF jsou jako jediné správné vždy přijaty.

17

(10 odpovědí, posláno do Poradna pro nováčky)

Musím říct, že s tvým rozborem souhlasím. Já nejdříve používal UnblockVPN, jenže to je česká VPN, majitel je tuším z Ústí nad Labem, takže to mi nepřišlo příliš bezpečné, takže jsem přešel na BlackVPN, což je v Rusku a tam si myslím, že soudní příkaz z nějaké České republiky nemá žádnou váhu. Co mi ale na BlackVPN vadí, že se musím odpojit vždycky, když chci odeslat email, protože blokují port 25.
Jinak přes VPN nechodím na běžné servery typu našeho fóra, novinky, idnes, živě a podobně, používám to jen na některé činnosti, když potřebuji anonymitu, třeba v případě návštěvy úředních serverů, vyhledávačů a některých fór (nestojím o to, aby věděli, odkud se připojuji, jaký mám počítač a podobně). Ze stejných důvodů mám nainstalovaný doplněk, který blokuje tracking cookie, mám zakázané sledování polohy, moje Safari se identifikuje jako Firefox, blokuji reklamy, protože kromě otravnosti některé i sledují uživatele a mnoho dalších věcí pro zajištění své anonymity. Není to kvůli nelegální činnosti, kterou jsem ale vlastně nikdy nedělal (stahování není v ČR trestné, to je pouze upload), je to kvůli zajištění soukromí, aby mě neobtěžovaly cílené reklamy, aby moje kontaktní údaje nebyly vyhledatelné na googlu a podobně.

18

(10 odpovědí, posláno do Poradna pro nováčky)

Přes ten můj router (který používám nonstop už více než dva roky bez sebemenšího problému) jede jeden domácí server s Windows Home Server 2011, Mac mini s OS X, stolní PC s Windows 8, notebook s Windows 7, iPad, iPhone, Android a Windows Mobile 6.1 a není sebemenší problém, TP-LINK 1043 můžu jednoznačně doporučit, není nutné zbytečně vyhazovat peníze za Airport, který prakticky nic neumí, jen je hezký ani za Mikrotik, který je sice velice kvalitní (asi tak o 200% oproti TP-LINK a asi tak o milion % oproti Airport :-) Rozhodně co se týče schopností to tak je.), ale na domácí použití je to kanón na vrabce, navíc jeho nastavení není pro laika moc jednoduché, řeší se to přes telnet a příkazovou řádku.
DD-WRT umí i IPv6 a běhá to bez problémů, používám to tak. VPN je v tomto firmware podporována také, takže je možné ji nastavit přímo v routru, osobně ale používám v OS X TunnelBlick.
VPN odezvu mírně sníží, mám UPC s odezvou 15 ms a s VPN mám 20 - 25 ms, více ale se snižuje rychlost, díky šifrování (z původních 30 Mbps mám max. 8 Mbps), nicméně s ohledem na bezpečnost je to přijatelné.

19

(10 odpovědí, posláno do Poradna pro nováčky)

Co se týče routru, mohu doporučit TP-LINK 1043 ND s DD-WRT, jde o stabilní a spolehlivé řešení za "pár korun".

20

(3 odpovědí, posláno do Vše o firmě Apple)

Určitě bude, ať už bude mít jakékoliv jméno. Spíše by mě zajímalo, jestli opustí ten příšerný formát displeje, co je u 5 a vrátí se ke klasice.

21

(65 odpovědí, posláno do iPad Jailbreak a Warez!)

Kvalitní navigaci pro iOS zdarma neznám, to je pravda, ale osobně jsem zakoupil Dynavix ČR v akci za $9.99 USD (mám US ID) a ani plnou cenu nepovažuji za nijak tragickou. Osobně mi stačí pouze ČR, ovšem neměl bych problém koupit klidně celou Evropu, pokud bych ji využil. Rozhodně ale kupuj pouze lifetime, tedy doživotní aktualizace. Pokud ale chceš řešit kradené, budeš se muset obrátit na někoho jiného, protože sice mám iPhone jailbreaknutý, ale ne proto, abych mohl krást aplikace.

22

(65 odpovědí, posláno do iPad Jailbreak a Warez!)

Instalous prý byl ukončen, budeš si muset najít jiný způsob jak krást aplikace. Jenže s tím ti musí poradit někdo jiný, osobně totiž nekradu.

23

(5 odpovědí, posláno do Vše o tabletu Apple iPad)

Že je iTunes pro Windows odfláklý je fakt, který netřeba zdůrazňovat ;-)

Zkusil bych v takovém případě zálohovat knihovnu, odinstalovat iTunes, restartovat Windows, stáhnout nejnovější verzi iTunes z webu Apple.com a nainstalovat znova. V mnoha případech to pomůže. No a pokud ne, zkusil bych obnovení systému do doby, kdy to fungovalo, jen doufám, že tuto funkci nemáš vypnutou.

Restart nepomáhá? Pokud ne, počkej do zítra a pokud se to nespraví, budeš muset udělat restore a znova JB.

25

(5 odpovědí, posláno do Prodám!)

Máš SZ ;-)