1,326

(42 odpovědí, posláno do Poradna pro nováčky)

Evidentně to "internet" být nemusí, já teď byl čtyři dny jen na mobilních datech (Vodafone) a teď jsem zjistil, že tam mám "iphone.vodafone.cz"...

Dej vědět, jestli půjde wifi až vyndáš SIM, zkus také případně jiné místo, kde víš na 100%, že je otevřená síť (typicky třeba KFC nebo některé restaurace). Ale osobně si myslím, že to bude na reklamaci...

edit: Mám v iPadu 2 3G 64 GB verzi iOS 4.3.5 a funguje mi oboje, takže verzí systému to určitě nebude.

BTW nejsem sice moderátor, ale přesto si dovolím tě napomenout. Používej editaci příspěvků, pokud přidáváš nový a nikdo ještě neodpověděl.

1,327

(22 odpovědí, posláno do APLIKACE pro Apple iPad)

Zdravím, potřeboval bych poradit pár aplikací, nejlépe free, ale pokud nebude zbytí, holt je zakoupím.

1. Skype a Windows Live Messenger klienta, který umí i voice chat a je určený pro iPad (zatím mám oficiální aplikace, ale ty jsou pro iPhone a vypadají hnusně, zkoušel jsem imo.im, ale ten neumí hlasový hovor, i když v popisu píšou že ano).

2. Internetový prohlížeč, který umí blokovat obrázky a reklamy (kvůli snížení přenesených dat, mám FUP 150 MB na měsíc a prostě to nestačí, tak než budu řešit vyšší FUP, rád bych to nejdřív optimalizoval, jestli to pomůže).

3. Aplikaci na posílání SMS přes brány operátorů, tedy zdarma. Zkoušel jsem jednu aplikaci SMS zdarma, ale ta nefunguje (odesílá, ale neodešle) a pak jsem našel placené České SMS. Není jiná možnost? Přinejhorším koupím ty České SMS, pokud teda fungují.

4. Počasí zdarma, mám teď stažené Weather HD, je to pěkné, ale free verze umožňuje přidat jen dvě města a obsahuje reklamy. Před nákupem bych rád zjistil, jestli existuje neomezená free aplikace.

5. Budík, který nemusí běžet a být na popředí, aby budil. Mám teď stažený Alarm Clock, který ve free verzi musí běžet a být na popředí, což mi ale přes noc sežralo 10% baterky, což je o ničem, takže opět stejný dotaz jako výše, existuje free verze, která splní mé nároky nebo budu muset platit?

6. Aplikace Foursquare pro iPad, teď mám ofiko aplikaci pro iPhone, funguje, ale vypadá hnusně. App může být klidně neoficiální, ale musí být zdarma a určená pro iPad.

7. Geocaching, opět nejlépe zdarma a pro iPad. Zjistil jsem, že ofiko app je pouze pro iPhone a stojí  7.99€, což je podle mě hrozně moc (to radši budu používat jen PC a tisknout si kešky jako před lety, než za to dát tolik).

8. Nějaký program podobný Dropboxu, ale s podporou MS SkyDrive.

9. Program OneNote umějící načíst data ze SkyDrive (synchronizuji si soubory OneNote s Windows Phone 7 právě přes SkyDrive a pro iPad bych chtěl to samé).

10. Něco na čtení komixů v JPG a CBR (nebo alespoň JPG)? Prohlížeč obrázků je nepohodlný, navíc mi to dělá bordel ve fotkách...

11. Kalkulačku a konvertor jednotek nejlépe ve free verzi, přinejhorším placenou, ale ne moc drahou.

12. A nakonec ne aplikace, ale týká se to tématu. Mám ceny v eurech, ale chtěl bych je mít v dolarech, je možné to nějak změnit, ale aby mi zůstala země Česká republika?

13. Dále kvalitní RSS čtečku, která buď načte celé články nebo je umožní zobrazit na webu.

Děkuji mnohokrát :-)

1,328

(42 odpovědí, posláno do Poradna pro nováčky)

Mám tam také iphone.vodafone.cz a fungují mi jak mobilní data, tak wifi. Tobě buď jde jedno nebo druhé? Když vyndáš SIM, funguje ti wifi?

1,329

(9 odpovědí, posláno do iPad Jailbreak a Warez!)

Když mám zálohu v itunes z verze 4.3.3 před aktualizací, to by vrátit nešlo? Třeba Windows Phone 7 to umožňuje vrátit se na předchozí verzi, iOS to neumožní?

1,330

(9 odpovědí, posláno do Poradna pro nováčky)

Zkus ho nechat na jednom místě třeba půl hodiny, přesnost by se měla zlepšit a další fix by měl být rychlejší s vysokou přesností. Tohle se mi kdysi stalo s Mio A701 a právě tohle mi pomohlo.

1,331

(37 odpovědí, posláno do APLIKACE pro Apple iPad)

Stačí mi jen ČR, nepotřebuji celou Evropu. Když používáš Navigon, zodpovíš mi, prosím, pár otázek?
1. Umožňuje vybrat cí cesty i jinak než zadáním adresy (tedy podle souřadnic, vybráním cíle cesty přímo na mapě, že si najdeš třeba nejbližší vesnici a pak přetáhneš cíl o kilometr dál na konec cesty, která nemá adresu->na Windows Phone mi tohle nefunguje)?
2. Kolik stojí jen ČR?
3. Umí upozorňovat na radary a překročení rychlosti? Případně na nebezpečná místa?
4. Umí vyhledávat podle POI (bodů zájmu)?
5. Je lokalizovaný do češtiny (rozhraní a hlas)?
6. Umožňuje zadat průjezdní body v neomezeném množství?
7. Umí RDS/TMP nebo dopravní informace z netu a podle toho přizpůsobuje trasu?

Kde bych mohl najít tu spoustu příspěvků?

Děkuji.

1,332

(6 odpovědí, posláno do Poradna pro nováčky)

Můžete mi, prosím, popsat, co to jsou ty gesta a jak je zprovoznit? Děkuji :-)

1,333

(2 odpovědí, posláno do Poradna pro nováčky)

Mám obavu, že budeš mít smůlu :-( Někde jsem četl že ipad jde synchronizovat jen s jedním PC, což teda považuji za zásadní chybu.

1,334

(11 odpovědí, posláno do Poradna pro nováčky)

Mám kontakty přes Windows Live v každém zařízení stejné, lepší řešení IMHO neexistuje :-) To samé kalendář.

1,335

(332 odpovědí, posláno do Kde koupit iPad?)

Já ho koupil v CZC, protože v iWorldu neměli a tvrdili mi, že není možné ho objednat a nevědí kdy přijde, že prý mám chodit se ptát. Byla to taková nesympatická protivná paní. Nejlepší ale je, že druhý den jim dorazily, to přece museli vědět že jim přijdou, ne? Ale díky té paní přišli o kšeft, jejich problém... :-)

1,336

(37 odpovědí, posláno do APLIKACE pro Apple iPad)

Zdravím, potřeboval bych radu, chci si koupit navigaci a rozmýšlím se kterou. Protože je to dost peněz, měl bych rád nejdřív reference od ostatních :-) Na Windows Mobile jsem používal iGO (dost upravené) a bylo super. Na Windows Phone to je Navigon a stojí za dvě věci.
Kromě běžné navigace (zadání na adresu, souřadnice či přímo určení místa v mapě) tam chci mít upozorňování na rychlost a radary a hlas Pavla Lišky (není nutné, ale jestli ta možnost je, beru) :-) Také dopravní informace (RDS/TMP nebo přes net) by byly fajn.
Poradíte prosím?

BTW jak je to s aktualizacema map? Jsou navždy nebo na dobu určitou?

1,337

(35 odpovědí, posláno do iOS - Operační systém iPadu)

Já jsem šel na 4.3.5 a žádný problém, jaká gesta vlastně máte na mysli? Já zná jen jedno, na zoom :-)

1,338

(9 odpovědí, posláno do iPad Jailbreak a Warez!)

Děkuji.

edit: Tak mi to nepomůže, nemám zálohu SHSH, ani nevím co to je sad

1,339

(9 odpovědí, posláno do iPad Jailbreak a Warez!)

Je nějaká možnost dostat do ipadu 2 FW 4.3.3 když mám teď 4.3.5? Chtěl bych znovu zkusit jb, který mi napoprvé nevyšel (kousl se mi) a já z neznalosti (ipad mám od pondělka) dal aktualizaci, kterou mi itunes nabídlo, což teda ipad uvedlo zase do funkčního stavu. A pokud to nějak jde, dá se zálohovat obsah, aby se mi po downgradu obnovil? Nerad bych to všechno ládoval znova zpátky. Děkuji.