26

(5 odpovědí, posláno do Poradna pro nováčky)

Pokud by šlo jen o smítko, dalo by se z displeje sundat :-) Takže to určitě bude vada.

27

(6 odpovědí, posláno do Poradna pro nováčky)

Zkus iTunes odinstalovat, restartovat počítač a nainstaluj iTunes znova. Samozřejmě si pro jistotu zálohuj obsah knihovny.

28

(26 odpovědí, posláno do Vše o tabletu Apple iPad)

Nexus 10 má stejně bídný zvuk jako kterékoliv jiné takhle malé zařízení, prostě není možné z malinkého reproduktorku dostat kvalitní zvuk. Pro potřeby mobility to stačí, pokud chceš přehrávat kvalitně, není jiná možnost než připojit to k pořádným repro. Takže mono repro u iPadu není vůbec na závadu, protože hraje překvapivě slušně (na mobilní poměry) a rozdíl mezi stereo u Nexus 10 a mono u iPad neexistuje, oba hrají mizerně. To je jako dohadovat se, který mobil fotí lépe, což je stejně irelevantní, protože dobře nefotí žádný, pokud chce člověk kvalitní fotku, vezme do ruky zrcadlovku. To samé je se zvukem.

29

(1 odpovědí, posláno do Poradna pro nováčky)

Používáš oficiálního klienta a máš ho aktualizovaný? Mám na iPadu iOS 6.1, aktuálního oficiálního klienta a toto mi nedělá. Jakou máš verzi iOS, 6.1? Pokud máš všechno aktuální, zkusil bych zálohovat (iTunes/iCloud), restore BEZ obnovení ze zálohy, vyzkoušet FB, bude-li všechno v pořádku, obnovit zálohu, opět vyzkoušet a nebude-li to v pořádku, holt restore znova bez obnovení ze zálohy a začít znova. Občas se holt takové bugy stávají.

Nebo také můžeš vyzkoušet jiného klienta.

30

(7 odpovědí, posláno do iPad Jailbreak a Warez!)

To není dobrá zpráva. Na druhou stranu, pro nás nemá Siri moc smysl, ani Ester Kočičkovou s ní nezavolám, takže dokud nebude umět česky, nemá pro Čechy smysl.

31

(4 odpovědí, posláno do Poradna pro nováčky)

Přihlaš se na https://appleid.apple.com/cgi-bin/WebOb … lang=cs_CZ a tam si security question změň. A pro příště si je zapamatuj :-)

32

(7 odpovědí, posláno do APLIKACE pro Apple iPad)

Myslím, že tohle umí Camera XL, nebo tak nějak se ten program jmenuje. Ale já s telefonem nefotím, tak za to ruku do ohně nedám.

33

(7 odpovědí, posláno do APLIKACE pro Apple iPad)

Čas v EXIF nestačí?

34

(10 odpovědí, posláno do Poradna pro nováčky)

Jasně, špatně jsem se vyjádřil, to je tak, když se myslí na více věcí současně... :-D

35

(10 odpovědí, posláno do Poradna pro nováčky)

To bude s největší pravděpodobností ověření, že je na kartě dostatek prostředků, po nějaké době to vrátí. Změnu karty ani jiných údajů si Apple neúčtuje.

36

(6 odpovědí, posláno do Poradna pro nováčky)

Většina věcí je bez problémů, flashku však nepřipojíš, ani nic jiného přes USB. Používat iPad na práci samozřejmě lze, ale musíš se naučit jiné postupy, než na které jsi dosud zvyklý, prostě "think different". Pro mě to ze začátku bylo dost těžké, byl jsem zvyklý na dokonale přizpůsobitelné Windows Mobile, ale netrvalo ani dva roky a už jsem Apple only, zvykl jsem si na jiný způsob práce a už bych neměnil. Jediné, co mi vadí je, že Apple nemá počítač přímo pro mě, což je iMac 27" bez monitoru :-)

37

(107 odpovědí, posláno do Návody)

Jednou denně, vždycky večer :-)

38

(107 odpovědí, posláno do Návody)

Takže ti zbývá jen 800 na $10 USD, to není tak moc, za týden to máš a můžeš na restore.

Také nevím, proč to mají takhle, možná se při instalaci toho certifikátu generuje nějaký unikátní kód a nejde použít opakovaně, nevím.

39

(107 odpovědí, posláno do Návody)

Když uděláš restore, body se ztratí. Takže počkej, až si budeš moci body vybrat. Ony jsou totiž vázané na konkrétní certifikát, který máš nainstalovaný, nikoliv na zařízení.

40

(166 odpovědí, posláno do Vše o tabletu Apple iPad)

GPS sdílet nejde.

41

(107 odpovědí, posláno do Návody)

Tak to je nějaká novinka, před rokem to nešlo...

42

(107 odpovědí, posláno do Návody)

Nelze, jedině si založit nový.

43

(107 odpovědí, posláno do Návody)

Přesně tak, když dostaneš kredity v jednom zařízení, nedostaneš je v druhém. Jedině že bys měl dvě různá Apple ID. Ostatně ty v práci taky nedostaneš zaplaceno dvakrát za jednu činnost, že? :-)

44

(107 odpovědí, posláno do Návody)

Také spiny nedostávám, ovšem Free My Apps samozřejmě stále funguje, včera jsem vybíral gift card za $15 USD, trvalo to tentokrát jen 24 dnů :-)

45

(2 odpovědí, posláno do Co se jinam nevešlo)

Také si myslím, že tento web nemá smysl. Tudíž zamykám.

46

(1,018 odpovědí, posláno do Poradna pro nováčky)

mylotus napsal:

Tak to pořád nechápu, proč bych měl za to platit, prostě si to normálně stáhnu třeba z ulozto.cz nejakou mp3 a pak  to jednoduse prehraju nebo nejak preconvertuju,kdyz to nebude podporovat ten format, ale stažení samotné by nemělo být jiné než na pc ne ?

Nechápeš proč bys měl platit za hudbu a filmy? To je mi tě líto. Zkusím ti to ale trochu přiblížit. Zkus jít na pár měsíců do práce aniž bys za to bral plat a plody tvé práce by sklízel někdo jiný zadarmo. Už chápeš, proč se platí za hudbu a filmy?

jf napsal:

Odkiaľ napríklad?

Například z iTunes, ceny alb a jednotlivých skladeb tam jsou poměrně nízké.

47

(1,018 odpovědí, posláno do Poradna pro nováčky)

Ano, můžeš.

48

(7 odpovědí, posláno do HRY pro Apple iPad)

Neznám, můžeš se o tom trochu rozepsat?

49

(4 odpovědí, posláno do iOS - Operační systém iPadu)

Jsou tam všechny, které jsi kdy nainstaloval (free i zaplacené a to i ve slevě).

50

(22 odpovědí, posláno do Co se jinam nevešlo)

Mě se Surface líbí a pravda je, že kdyby byl k dispozici předloni v létě, kdy jsem se rozhodoval jaký tablet pořídit, vůbec bych o iPadu neuvažoval a šel rovnou do Surface. Sice bych přišel o možnost poznávat jablečný svět, neměl bych Mac, iPhone, iPod ani iPad, neutratil bych několik set USD za programy, ale možná by to tak bylo lepší. Na druhou stranu díky tomu, že Surface nebyl, jsem přešel na Mac a koupil si i další Apple hračky a jsem v zásadě spokojený. Sice občas něco skřípe, občas něco nefunguje, ale jsou to jen počítače a zatím vždycky se to dalo opravit.
Ovšem mám takový pocit, že až mi iPad přestane stačit svým výkonem, že si asi nekoupím novou generaci, ale půjdu právě do Surface 2.0/3.0 nebo kdovíjaké generace, protože se mi vážně líbí a pro mé potřeby je vhodnější než iPad. A nebo se stanu milionářem a koupím si oboje :-D