1

(3 odpovědí, posláno do Příslušenství)

Tak už je mám a musím řict, že jsou naprosto úžasná, hrají líp než earpods. Poslouchám hudbu přes sluchátka již delší dobu a používal jsem téměř výhradně špunty. Když jsem si ale koupil iP6 a dostal k němu earpody zjistil jsem, že pecky mají také své výhody - při delším poslechu nebolí hlava ;-).
Abych měl z čeho poslouchat koupil jsem si k nim iP SE s kapacitou 128GB a moje dva iPody mohu odložit :-). Snad tuto kapacitu muzikou hned tak nenaplním.
Mám dva dotazy: jak je vyndaváte z krabičky? A zkoušel jste někdo připojit iPod nano 7? Mně hraje hrozně potichu.
Tož tak.
A ještě jedna věc, měly by být vidět i na iPadu když má zapnuté BT, ale nejsou. Zkusil jsem restart a nic. Přestože mám iPad i iPhone na stejném Cloudu a jak praví návod, měly by se po spárování s iPhonem automaticky objevit i na dalších zařízeních. Máte někdo obdobný problém?
Díky.

2

(3 odpovědí, posláno do Příslušenství)

Myslím si, že je to naprosto normální, že máš výhrady. Je to věc názoru. Mně se naopak líbí moc a přestože jsem si vloni koupil nové hifi špunty Klipsch, tak už je mám objednané.
Hodinky se mi také nejdřív nelíbily a když vyšly vodotěsné, tak jsem šel do nich. A musím říct, že jsem velice spokojenej. I když jsem předtím neměl žádná béčka (tissot, traser) přeci jenom ta spolupráce s iPhonem je úžasná. Jenom jsem zvědav jak dlouho mi vydrží. Ty švýcary vydržely vždy minimálně deset let.
Teď se moc těším na Airpody a abych si zvykl na pecky, tak jsem Klipsche odložil do krabičky a poslouchám Earpody. Jo a mimochodem mám je objednané od jedné pražské malé počítačové firmy za 4100!
Zdravím
Tom

3

(0 odpovědí, posláno do Vše o firmě Apple)

Ahoj vespolek.
Také pozorujete výrazné zrychlení vybíjení iPhonu s připojenými Apple Watch?
Dřív jsem nabíjel i každý třetí den, ale nyní musím každý den. Že by ta komunikace s hodinkami stála tolik energie?
Naopak AW2 mě mile překvapily nabíjím obden, ale výdrž je přes 60hodin.

4

(4 odpovědí, posláno do APLIKACE pro Apple iPad)

Lze někde nastavit aby se mi webové stránky neotvíraly v mobilní verzi ale v klasické?
Specielně u wikipedie mě to irituje když musím najet až dolu a přepnout.
Nevím co je to za módu, ale některé firmy si na to zvykly a jejich stránky se mi na 10" displeji otevírají jako na 4" mobilu.

5

(0 odpovědí, posláno do iWork - vše o kancelářském software)

Nějak to tu zkomírá,  tak to tu trošku oživíme.....
Je tu někdo kdo používá numbers a dobře je ovládá, potřebuji totiž dost speciální pomoc a angličtinu neovládám natolik abych se mohl obrátit na applovskou poradnu?
Přešel jsem před měsícem po dvaceti letech u windows na maca a teď se potýkám s numbers do kterých jsem převedl své excelovské tabulky, které jsem vytvářel ještě v lotusu 123 a poté dost pracně převedl do excelu, když novější verze win přestaly lotus podporovat.
Pokud se někdo ozve, rozepíšu problém.
Díky.

6

(0 odpovědí, posláno do Návody)

Ahoj po delší době.
Jestli už se v minulosti řešilo, nebijte mne, ale nenašel jsem. Nevíte jak seřadit alba v obchodě iTunes dle data vydání?
Díky!

7

(9 odpovědí, posláno do iOS - Operační systém iPadu)

Mně gesta jdou bez problému.
A taky odesílání SMS přes iPhone.
Ale dcerka co si v sobotu koupila nový iPhone nemůže esemesky z iPadu 2 zprovoznit.
Nemáte někdo radu?
Mně iMessage hned sdělili že mohu nově posílat SMS a jestli chci spárovat s mobilem, ale jí ne.

Tak už jí to funguje, chyběla jí jedna mailová adresa, tuším že v iPhonu

8

(14 odpovědí, posláno do Poradna pro nováčky)

slezacekm napsal:

Souhlasim. Nic moc jsem neocekaval a nic koc jsem ani nedostal. Prijde ki, ze apple se priblizuje konkurenci (coz je asi logicke), ale tim pro me prestava byt necim "vic". Jelikoz mam iPhone4, uvazuji jiz o nejakem nastupci v ramci ekosystemu apple. No a ted babo rad co poridit.

Aby ses rychle podíval po 5s dokud ještě jsou. Já mám pětku a budu si ji střežit jako oko v hlavě, jelikož pádlo si na telefonování nekoupím. Je mi to strašně líto, ale až mi doslouží, tak budu muset jít do toho "jehožjménosetu neříká" :-). Taky vzhledem k tomu že tou dobou budu již v důchodu a nebudu na něj mít :-)).
Osobně si myslím, že 4" je na pohodlné ovládání maximum, dokonce bych šel i do menšího. Moc se mi líbí velikost iPoda nano 7g. Och kdyby tak uměl telefonovat. Na psaní máme přeci iPady, né?

Tak neuplynuly ani dva měsíce a poněkud jsem změnil názor. Šestka jse skvělá i na velikost jsem si zvyknul za jedno odpoledne.

9

(0 odpovědí, posláno do Prodám!)

Hodinkové pouzdro LunaTik na iPod nano 6.generace.  Černé, svrchu hliník, zespodu (na ruku) silikon, nerezová přezka. Koupeno na eBay za 16,99$. Je úplně nové, nepoužívané, prodávám jelikož mi nevyhovuje, jsem zvyklý mít hodinky neustále na ruce a asi bych iPoda brzo utopil.
Prodám za 400,- včetně poštovného.
Vážnému zájemci mohu poslat fotky na mail.

Případně s iPodem nano 6gen. Celkem za 4.000,-

10

(9 odpovědí, posláno do Vše o tabletu Apple iPad)

Takže kolik tě to nakonec stálo?
Ajajaj, taky jsem včera nabíjel iPoda neoriginálním kabelem. A jdou z domu! Už mám originálních lightningů dost abych musel používat ty levné stačky z DX.

11

(9 odpovědí, posláno do Vše o tabletu Apple iPad)

Včera se mi něco podobného stalo s úplně novým iPodem 7g. Poslouchám Uriáše a když dohrálo album chci si dát něco jiného a ouha iPod je totálně mrtvej. I když jsem odpoledne nabíjel, tak jsem připojil nabíječku a nic. Ještě zkusím připojit k iTunes, ale moc tomu nevěřím. A pak zbývá už jenom cesta na Chodov do iSetosu :-).

Hele č. 7 žije! Napadlo mě zmáčknout zapínací tlačítko současně s home butonem (u generace 6 bych to nedokázal :-)) a objevilo se připojit nabíječku. Tak uvidíme, jestli není v pr.... Baterka.

12

(1 odpovědí, posláno do Poradna pro nováčky)

Když jsi provedla restore zadalas znovu heslo na wifi?

A zkusils restart?

14

(9 odpovědí, posláno do Vše o tabletu Apple iPad)

Něco nového? Pořád mrtvej? Nebo jsi to nějak vyřešil?

klakson23 napsal:

No tak asi zkusím nějak kontaktovat "výrobce" Tapitu, jestli mi poradí, kde jejich appka zmizela

Ahojda. Našels nějaký to CarVideo? To by se mi moc líbilo. Nechci si kupovat další "krám" když to použiju jednou za čas.
Tu Portmonku jsem taky měl a zmizela, byla dobrá, našel jsi nějakou náhradu? Tuším, že zmizla s aktualizací iOs na 6 a s objevením tý applovský, která je k ničemu.
Díky Tom.

16

(6 odpovědí, posláno do Prodám!)

Tak už ho mám, od 14/11, ale byla to docela honička :-)).  A je super!

17

(71 odpovědí, posláno do Vše o tabletu Apple iPad)

Připojil jsem iPad k notebooku a provedla se automatická synchronizace s iTunes a nahrály se všechny aplikace, většina z nich má i data, která jsem měl před tím, pouze mi chybí pár PDF souborů v knihovně.
Bohužel však všechny appky jsou roztahané po plochách a nikoli ve složkách, ale to je i dobré, protože jsem tak zjistil co balastu jsem si nainstaloval :-).
Jo a restart nepomohl.
Díky.

18

(71 odpovědí, posláno do Vše o tabletu Apple iPad)

Hláška: server nedostupný, zkoušel jsem to několikrát a občas tam byla i hláška v angličtině, něco jako invalid ID.
Mám screenshot, ale nevím jak ho sem přiložit :-)

Mohu přispět se svou troškou? Já jsem synchronizaci vyřešil takto: zadal jsem, že se bude synchronizovat složka "Obrázky" kde normálně fotky nemám, fotky z foťaků stahuji do složky "fotky" přímo v kořenovém adresáři (používám picasu) a po prohlédnutí , případně úpravách, zkopíruji do složky "obrázky" jenom fotky, které chci mít v iPadu.
Při příští synchronizaci se mi tam nahrajou. Ty které už v iPadu mít nechci jednoduše ve složce "obrázky" vymažu a při synchronizaci v iPadu zmizí.
Jak jednoduché :-)

20

(71 odpovědí, posláno do Vše o tabletu Apple iPad)

Tak jsem ho včera večer přitáh domů, ale za celý večer se mi napodařilo připojit ke Cloudu abych provedl nahrání mé zálohy ze dvojky. Tak jsem dnes připojil k iTunes a provedl obnovu, ale nemilé překvapení: chybí cca 200appek! 
Matně si pamatuji, že jsem měl obdobný problém když jsem před dvěma lety přecházel z jedničky na dvojku, ale bohužel jsem si nikam nepoznamenal jak jsem to nakonec vyřešil.
Nevíte někdo?
Klasické stažení aplikace zakoupené z appstoru nic neřeší, neobsahuje data! Například mi chybí iBooks a všechny knihy!
Díky předem!!!

21

(6 odpovědí, posláno do Prodám!)

Tak zrovna tahle konfigurace je k sehnání skoro všude (silver), který není nikde je space shadow. Vím to protože po něm pasu již týden :-))

22

(71 odpovědí, posláno do Vše o tabletu Apple iPad)

klakson23 napsal:

Napsat to chlap (kluk, muž) tak má na tomto fóru UPPDKP. ;-)

Nerozumím, co jsem napsal blbě?
Jestli je to teda na mne :-)

23

(71 odpovědí, posláno do Vše o tabletu Apple iPad)

A zkoušeli jste někdo delší dobu dělat na iPadu s připojením k iPhonu? Vždy když mi dojde FUP (1GB) na mém GSM hotspotu tak to pužívám, ale je to o nervy, jelikož se mi to při každém trošku delším odložení iPadu (jsem přeci jenom v práci) spojení rozpojí a já musím vzít iPhone do ruky a zapnout hotspot aby se mi iPad opět přihlásil.
I proto jsem se rozhodl si iPad Air koupit wifi + cellular.
Bohužel jsem v neděli obtelefonoval celou Prahu a nikde není. Tak nezbývá než čekat.

24

(71 odpovědí, posláno do Vše o tabletu Apple iPad)

marek25 napsal:

Štve mě že není žádný case na ipad :-(

Prosím tě, snad bys takovou nádheru nestrkal do nějakýho futrálu :-D. Buď jen trošku opatrný. Když jsem si loni koupil iP5 tak jsem taky nakoupil pár obalů, ale nejhezčí je nahatej :-))...
Žádnej futrál, jenom pouzdro na opasek.

25

(265 odpovědí, posláno do Zprávy pro Admina)

Opětovně se objevuje špatný čas při vkládání příspěvku. Na iPadu mám 10:11 a při vložení příspěvku se objeví 11:11.
Čau Tom.