1

Téma: Par Dotazu ohledne cteni

Dobry den,
uvazuji o koupi iPadu 2 jak kvuli zabave, psani poznamek ve skole ale taky hlavne i cteni knih/casopisu.
Chtel bych se zeptat jak je na tom iPad oproti cteckam s e-ink ? Kazim si na tom oci stejne nebo vic/mene nez na klasickem pocitaci ? Jsou i jiny programy pro cteny pdf souboru nez iBook ? - jde mi o rychlost a plynulust jak uz tady nekdo resil.
Mluvilo se , ze na iPad 3 uz bude integrovany e-ink prave pro cteni tak jsem chvilku premyslel, ze bych pockal ale po 5minutovem premysleni jsem se dostal k tomu, ze to nevydrzim. A prave tedka potrebuju pred maturitou cist vic nez kdy jindy. Knizky si i sezenu, jen to nechci cist nepohodlne u pocitace, pritelkyne si tedka poiridila Kindla a soucitim s ni to nadseni, me se take zalibil ale iPad vede. Jen se bojim at , po pul roce nejsem slepy jak patrona.
Dekuju za odpovedi

2

Re: Par Dotazu ohledne cteni

Ahoj mám Kindle i iPad 1, takže ti snad mohu podat adekvátní doporučení:
Kindle displej je pro čtení určitě mnohem lepší, ale díky jeho velikosti tedy u verze Kindle 3 se hodí spíše pro beletrii a dokumenty které jsou připravený pro formát displeje. Odborné PDF atd. nejsou moc vhodné, je nutné stále zumovat posouvat se atd. jinak na Kindle nedám dopustit, hlavně se dají knihy číst na slunci. Nyní jsem u moře a je to paráda, za ty peníze je to výborná investice pro lidi kteří hodně čtou a nebo plánují, výhoda je možnost pohodlného zaslání knih, nebo vlastních dokumentů do kindle prostřednictvím emailu, potom si kindle jen zapnete připojíte k WiFi a dokumenty vám dojdou. Odborné knihy se také dají číst ale musí být jejich formát přizpůsoben pro rozměry displeje.

Kindle DX vůbec nedoporučuji v poměru cena a užitková hodnota prohrává v souboji s iPadem.

iPad používám také, používáme ho střídavě s přítelkyní a jsem s ním naprosto spokojený, mám verzi 1 a naprosto stačí, i když kdybych měl k dispozici kameru vůbec bych se nezlobil pro skype by se hodila a pro občasné vyfocení něčeho také.

iPad je super věc pro konzumaci obsahu a psaní krátkých zpráv a zábavu. Nikdy jsem neměl dost trpělivosti abych na něm psal delší text, to si raději zapnu notebook nebo PC. iPad je výborný pro čtení PDF dokumentů jakékoliv literatury, čtu na něm hodně odborné knihy o programování nebo něco do školy. Díky dropboxu je také možné pohodlně si vytvořit na PC dokumenty a nahrát na online uložiště a potom si je stáhnout do ipadu.

Počítej s tím že s iPadem nic nepřečteš na sluníčku, jestli nepotřebuješ kameru a nevadí ti starší design a nechceš moc investovat doporučuji koupi použitého ale ze zárukou iPadu 1 nebo nového dá se sehnat za dobré peníze a určitě bude plnit tvoje požadavky stejně tak dobře jako iPad 2.

S iPadem jsem naprosto spokojený, plní vše co jsem od něj očekával, tedy zabavím se nějakou hrou, přečtu odborné ale i neodborné knihy, prohlídnu film a nebo si prohlédnu věci na internetu či email.

Snad jsem ti pomohl, jestliže mohu ještě nějak poradit tak se zeptej.