1

Téma: Ipad Pro 10.5 jako prehravac multimedii

Dobry den,
mel bych 2 dotazy. Chtel jsem vyuzit Ipad jako prehravac do auta pro mladého, ale bojuji s nakopirovanim videí do toho zazraku. Je nejaka moznost, jak z PC co nejjednodušeji nakopírovat pohádky do Ipadu. Videa jsou v ruznych formátech, většina h264/aac kontejner mp4, idealni by bylo vzit slozku z PC a nakopírovat ji do IPadu. Mel jsem před minulym víkendem naivni predstavu, ze to pujde nejak rychle, ale uspech jsem nemel, tak jsem v patek na cestu koupil LanovoTabPro, kde to jde snadno. Ale Ipad se doma jen vali, ma přes 200GB volneho prostoru a alespoň jako prehravac bych jej rad vyuzil, třeba do druhého auta.
Druhy dotaz, jednoduchy způsob, jak do IPhone nacpat vlastní vyzvaneni? Zakladem by byl flac. 
Na rovinu přiznávám, ze s jablečnými zarizenimi nejsem kamarad.  Diky J.

2

Re: Ipad Pro 10.5 jako prehravac multimedii

Např. Na PC nainstalovat Dropbox - do něho stáhnout film - na iPad stáhnout také Dropbox - stažený film pak iPadu otevřít v aplikaci např. VLC, AVPlayer apod.
Nebo koupit nějakou čtečku karet s konektorem Ligthing pro iPad a na do ni pak vložit kartu s filmem. Místo čtečky to může být i flash disk (iMemory) s konektorem Lithing.
Tady musím upozornit, že čtečky i disky nejsou moc spolehlivé.

iPhone 5s, iPad 2, MacBook Air, iPad Air

3

Re: Ipad Pro 10.5 jako prehravac multimedii

Dropbox mi asi na 150GB moc nepomuze, jen Krtecka ma mladej asi 12GB, obavam se, ze jedine skoncit u Lighting klíčenky, koukal jsem na SanDisk iXpand Flash Drive 256GB, ale hodnoceni moc uzasne nemá. Takze vlastne pamet v tom zazracnem tabletu k nicemu není. Ja ten zazrak poridil hlavne na test, jestli se s tim naučíme fungovat, mlada preziva na 2 IPhonech, porad jsem slysel, je potřeba vice zarizeni, tak jsem vzal IPad, jako HW se mi to libi, ale to uzavreni systemu nedavam. Takze na tom mlada hraje 2 hry, mladej na tom ma dvoje omalovánky, chtěl jsem na to dat alespoň filmy, ale asi to vzdam. Ale diky moc za info. J.