1

Téma: Jak aktualizovat iOs

Ahoj všem. Pro začátek chci uvést, že já osobně zrovna nejsem příznivcem nakousnutého jablka........ale mamča dostala od známé Ipad.  Je to iPad model MC496LL. asi tam jde dát simkarta atd, ale o to teď nejde. Mamka do toho chce stáhnout nějaké knížky, hudbu atd. Po dlouhém zkoumání a bádání jsem si založil účet u applu. Stáhnul jsem do PC i iTunes a něco málo hudby se mi podařilo přetáhnout di iPadu. Ale ať dám stáhnout jakoukoli knihu tak jí do iPadu nedostanu. A když chci na app store stáhnout jakoukoli aplikaci tak mi to hlásí, že je potřeba novější iOs ale podle návodů na netu nejde ani to že přes wifi mi to vyhledá aktualizace a nejde to ani přes iTunes. Poradí někdo.....upozorňuji že jsem naprostej laik v applu i všemu tomu podobnému okolo nakousnutého jablka

Díky.

2

Re: Jak aktualizovat iOs

Jedná se o iPAD první generace. Maximum, co tam jde je iOS 5.1.1.
Příliš starý stroj. V dnešní době už k ničemu.

iPhone 6, iPad Pro, 12,9", Mac mini (Late 2014), MacbookPro (2016)

3

Pokud ti funguje internet tak můžeš zkusit např. eknihy z ALZA a stáhnout je v PDF a uložit do iBooks

iPhone 5s, iPad 2, MacBook Air, iPad Air

4

Pro začátek chci uvést, že já osobně zrovna nejsem příznivcem nakousnutého jablka........ale mamča dostala od známé Ipad. 

Tento iPad se ještě pořád dá velmi dobře používat, (sám ho mám, mám i Air 2, ale dal jsem ho přítulkyni).
Budeš potřebovat iTunes ve verzi 10 nebo 9. Ty nové Apple děsně dojebal, nevím jak na widlích, já mám maca a tam už nejdou stahovat ze storu appky a neberou už e-knihy. Když je spustíš, tak ve složce jenž knihovna zove se, najdeš také složku "Automaticky přidat do iTunes" co do ní nahážeš soubory mp3 pdfka a po restartu iTunes obsah načte a umístí. Také je možné knihy táhnout na ikonu aplikace ale jako knihy tento formát vřele nedoporučuji, nejlépe e-khihy v epub formátu, jiné formáty nefungují. Jsou tam i další složky, kde se umísťují soubory a appky podle toho jaké nastavení zvolíš v předvolbách iTunes. Předvolby si určitě prohlédni a nastav dle potřeby, ale zásadně nazatrhávat "udržovat uspořádání složky médií iTunes" to by dělalo zoufalý guláš se soubory. iTunes fungují několika způsoby: buď jen zaindexují soubory tak jak a kde na disku leží, nebo daný soubor překopírují do své příslušné složky. Když potom připojíš iPada k widlím, iTunes si ho přihlásí a je tam řada předvoleb a nastavení a vidíš tam i knihy, audio a aplikace, co zatrhneš tak se klikem na sysnchronizaci či podobně začnou soubory kopírovat dovnitř. Aplikace do iPady dostaneš následně: nejdříve stáhnout appku ze storu do iTunes, potom se iPadem přihlásit do storu aplikací a tam budou záložka "Koupené" vybereš appku staženou nejdříve v iTunes a klikneš na download, vyskočí hláška, že appka je moc nová na tak starý systém a nabídne ti instalaci nejnovější možné appky pro tvůj stroj, to ovšem za předpokladu, že ta stará verze appy vůbec v archívu obchodu je, ale je jich tam ješte dost. Pokud jsem na neco zapomněl, tak se ozvi.