1

Téma: Rodinné sdílení aplikace

Zdravíčko přeji,
Koupil jsem dceři ipad mini 4 a chtěl bych ji přehrát zaplacené aplikace co mám na iphonu do jejího tabletu. Když jsem se přihlásil na její ipad pod mým ID vše bylo ok. Dnes jsem zkusil rodinné sdílení, takže jsem její ipad nastavil jako nový pod jejím novým vytvořeným ID, přidal jsem ji do rodiny, nahrál zaplacenou appku co mám v mobilu, ale není odemknuta (není zaplacená, méně úrovní - demo) na jejím ipadu. V mém mobilu je odemknnutá (zaplacená, více úrovní). V apce je ikona, že mám obnovit nákup, ale když na to kliknu, tak se nic neděje. Díky moc za každou radu.

Zde je odkaz na appku
https://itunes.apple.com/cz/app/vlacek- … s&mt=8

ex: iPhone 5 černý 16gb
nyní: iPhone 5s bílý 16gb

2

Re: Rodinné sdílení aplikace

Nikdo nic???

3

klakson23 napsal:

Nikdo nic???

Stačí googlit. Otázka pěti vteřin. https://support.apple.com/cs-cz/HT203046

Abych zde odpověděl, nákupy v aplikacích nelze sdílet.

iPhone 6, iPad Pro, 12,9", Mac mini (Late 2014), MacbookPro (2016)

4

Díky, ale už to mám. A nákupy v aplikacích jdou sdílet. Nebylo to googlení na 5 vteřin jak píšeš ty, ale psaní na 1 den s vývojáři apky.

5

klakson23 napsal:

Díky, ale už to mám. A nákupy v aplikacích jdou sdílet. Nebylo to googlení na 5 vteřin jak píšeš ty, ale psaní na 1 den s vývojáři apky.

Tak hlavně, že se to vyřešilo.
Takže nákupy v aplikacích obecně sdílet nejsou, ne? Jinak by sis nemusel dopisovat s vývojáři. Obecně řešení platné pro všechny inapp nákupy není, ne?

6

To nevím, proto jsem se ptal nejprve tady, ale jediná odpověď byla, "stačí googlit" práce na 5 vteřin. Pro příště už vím, jak postupovat v případě, že potřebuji v rámci rodinného sdílení nahrát zaplacenou apku na jiné iOS zařízení. Teď už to bude práce na max 1 minutu.

7

klakson23 napsal:

To nevím, proto jsem se ptal nejprve tady, ale jediná odpověď byla, "stačí googlit" práce na 5 vteřin. Pro příště už vím, jak postupovat v případě, že potřebuji v rámci rodinného sdílení nahrát zaplacenou apku na jiné iOS zařízení. Teď už to bude práce na max 1 minutu.

Ne, odpověď nebyla, že stačí googlit. Odpověď byla, že stačí googlit a odkaz na stránku Applu, kde se píše, že inapp nákupy nelze v rámci rodinného sdílení sdílet. A dotaz zněl, jak odemknout další urovně, což je právě případ inapp nákupu.

Jak nahrát zaplacenou appku na jiné zařízení v rámci rodinného sdílení je celkem jasné, ale zde se jednalo o free aplikaci, že? A problém byl v něčem malinko jiiném.

Tak hlavně, že už řešení víš a příště to bude otázka minutky. Sice bývá tak nějak nepsaným pravidlem podělit se o získaný poznatek, ale vem to čert :-)

8

Ano, i mě by zajímalo, jakým postupem jsi získal možnost převedení inapp nákupu.
Děkuji.

iPad Air 64GB 4G stříbrnobílý
MacBookAir 13"  2012  128SSD/ iMac 2012 new 21,5"
iPhone 6s+ - 64GB stříbrnobílý/ Apple TV / Air port/TimeCapsule2T
iPhone 7- 128GB/ iPad PRO 9,7 WiFi 128Gb stříbrnobílý + Pencil Apple

9

Kontaktoval jsem vývojáře appky, popsal jim problém a oni mi poslali speciální kod, který se vyplnil, když jsem znovu appku stáhnul. Nevím, zda je to běžný postup nebo ne, ale funguje to.