1

Téma: kontakty Gmailu v Ipadu

Provozuji tlf Xperia Z3 v součinnosti s Gmailovým účtem vedeným přes obstarožní PC Dell. Vše funguje, jak má. Kontakty se synchronizací přenášejí z tlf do PC a naopak. Zkusil jsem se podívat na můj Gúčet Ipadem, ve kterém byla nainstalována applikace Gmail, ale nedaří se mi ty kontakty tam najít. Prostě na uvodní stránce Gmailu, tak jak ji zobrazuje Ipad, žádný odkaz KONTAKTY není. Přitom evidentně na Gúčtu jsou, protože Dell je tam vidí. V čem je problém ? Mám staženu špatnou applikaci v Ipadu, chybí nějaký doplněk, poraďte.

2

Re: kontakty Gmailu v Ipadu

U Apple se veškeré sdílení dat realizuje přes iCloud, jsou i jiné možnosti, ale ty jsou buď nekonzistentní, nebo hodně krkolomné.

iPad Air 64GB 4G stříbrnobílý
MacBookAir 13"  2012  128SSD/ iMac 2012 new 21,5"
iPhone 6s+ - 64GB stříbrnobílý/ Apple TV / Air port/TimeCapsule2T
iPhone 7- 128GB/ iPad PRO 9,7 WiFi 128Gb stříbrnobílý + Pencil Apple

3

Re: kontakty Gmailu v Ipadu

Nakonec jsem na to přišel. Pokud se v Ipadu přihlásíte ke svému Gúčtu, dostanete se na stránku, ze kteríé sice můžete emailovat, kontakty tam ale opravdu nejsou. Řešením je:
a) na takto ¨"ošizené" emailové stránce lze dole v levém rohu najít přepínač, který mobilní verzi stránky přehodí do "základního HTML" formátu. Tam se pak zatracené kontakty objeví.
b) lepším řešením ale je, zadat do vyhledávače ne "Google" ale "Google contacts", což zavede na skrytou polovinu Gúčtu, kde jsou kontakty v plné kráse, včetně možnosti obnovovat kontakty ztracené nebo omylem smazané. Tato možnost u varianty a) není.
Tyto starosti u přístupu přes Windows nejsou. Někde mají soudruzi z Applu chybičku.