1

Téma: Ipad Pro 10.5 jako prehravac multimedii

Dobry den,
mel bych 2 dotazy. Chtel jsem vyuzit Ipad jako prehravac do auta pro mladého, ale bojuji s nakopirovanim videí do toho zazraku. Je nejaka moznost, jak z PC co nejjednodušeji nakopírovat pohádky do Ipadu. Videa jsou v ruznych formátech, většina h264/aac kontejner mp4, idealni by bylo vzit slozku z PC a nakopírovat ji do IPadu. Mel jsem před minulym víkendem naivni predstavu, ze to pujde nejak rychle, ale uspech jsem nemel, tak jsem v patek na cestu koupil LanovoTabPro, kde to jde snadno. Ale Ipad se doma jen vali, ma přes 200GB volneho prostoru a alespoň jako prehravac bych jej rad vyuzil, třeba do druhého auta.
Druhy dotaz, jednoduchy způsob, jak do IPhone nacpat vlastní vyzvaneni? Zakladem by byl flac. 
Na rovinu přiznávám, ze s jablečnými zarizenimi nejsem kamarad.  Diky J.

2

Re: Ipad Pro 10.5 jako prehravac multimedii

Např. Na PC nainstalovat Dropbox - do něho stáhnout film - na iPad stáhnout také Dropbox - stažený film pak iPadu otevřít v aplikaci např. VLC, AVPlayer apod.
Nebo koupit nějakou čtečku karet s konektorem Ligthing pro iPad a na do ni pak vložit kartu s filmem. Místo čtečky to může být i flash disk (iMemory) s konektorem Lithing.
Tady musím upozornit, že čtečky i disky nejsou moc spolehlivé.

iPhone 5s, iPad 2, MacBook Air, iPad Air

3

Dropbox mi asi na 150GB moc nepomuze, jen Krtecka ma mladej asi 12GB, obavam se, ze jedine skoncit u Lighting klíčenky, koukal jsem na SanDisk iXpand Flash Drive 256GB, ale hodnoceni moc uzasne nemá. Takze vlastne pamet v tom zazracnem tabletu k nicemu není. Ja ten zazrak poridil hlavne na test, jestli se s tim naučíme fungovat, mlada preziva na 2 IPhonech, porad jsem slysel, je potřeba vice zarizeni, tak jsem vzal IPad, jako HW se mi to libi, ale to uzavreni systemu nedavam. Takze na tom mlada hraje 2 hry, mladej na tom ma dvoje omalovánky, chtěl jsem na to dat alespoň filmy, ale asi to vzdam. Ale diky moc za info. J.

4 Naposledy upravil: tmaska (01-05-2019 14:21:09)

Ahoj , vsak to udelej klasicky , v kompu pres program itunes. ( nainstalovany v kompu ) a v ipadu si stahni treba AV PLAYER HD nebo VLC nebo jiny a mas klid. Ano trosku krkolomne ale jde to ok.

vyzvaneni i jine tipy

https://youtu.be/Ox9OgNeqXOM

ipad 4 , mini 1 , pro 12.9 2017

5

Zdravím,
dekuji za reakci, ale problém jsem jiz davno doresil. iTunes mi pro OS WIN prijde jako dost nepovedeny SW, stabilita pripojovani zarizeni atd...
Mlademu do auta jsem vzal Lenovo tab 4 10 Plus, nechavame ho v aute trvale v drzaku a videa jsou v aute poresena. Tablet tam prezil zimu, leto, jako multimedialni prehravac tam bohate dostacuje. Na doma jsem mu vzal Samsung Tab S4, obraz ujde, detske hry také a myslim, ze chvilku u toho vydrzi. Na Ipadu ma mlada nainstalovanou nejakou Farmu, vic se na nem nedela. Priznavam se, ze omezeni, dana iOS nejsem ochoten akceptovat a jablecna platforma mi nevyhovuje. Tak třeba za par let to zkusime znovu. Ale dekuji za reakci. J.