1

Téma: MacBook Air paměť

Ahoj,

stahoval jsme nějaké filmy. Po té vymazal. Ale info o macu mi porad hlasi , že v nem mam 8 gb filmu. Ve složce filmy , ale nemam zadny. Kam se to teda ukládá ? Ani když ten film napisu do spotlightu, tak mi je nenajde. Diky

iPad  2 32gb,wifi/3g
iPhone 6 128gb
Ipod touch 5g
MacBook Pro 2011

2

Re: MacBook Air paměť

sice nevím co myslíš tím "ifo o macu", systémová software pod jablkem nic takového jako výpis velikostí různých dokumentů neumožňuje, ale všechno co stáhneš se umístí do složky download/stahování, pokud jsi po vhození položek do koše tento nevysypal, tak je to jen v koši a není to smazané a spotlight koš neprohledává. Tedy pod Finderem najdi nabídku vysypat koš. Pokud v zobrazené nabídce ještě zmáčkneš ALT tak to smaže i zamčené či nějak blokované soubory.

3

Pedant napsal:

sice nevím co myslíš tím "ifo o macu", systémová software pod jablkem nic takového jako výpis velikostí různých dokumentů neumožňuje, ale všechno co stáhneš se umístí do složky download/stahování, pokud jsi po vhození položek do koše tento nevysypal, tak je to jen v koši a není to smazané a spotlight koš neprohledává. Tedy pod Finderem najdi nabídku vysypat koš. Pokud v zobrazené nabídce ještě zmáčkneš ALT tak to smaže i zamčené či nějak blokované soubory.

Klik na O tomto Macu a uloziste a tam vidim ceho kolik je v Macu. Jako filmy, aplikace,jiné, audio, foto, zálohy.Kos mam samozrejmě prázdný. Ve stahování také nic.  Ale filmy tam porad stejne nekde jsou.

iPad  2 32gb,wifi/3g
iPhone 6 128gb
Ipod touch 5g
MacBook Pro 2011

4

Jo sorry, opravdu to info tam je, léta to nepoužívám tak to je změna. Zkus si udělat "Smart folders"/Chytrá složka a zadej jí druh hledání "Filmy", hoď si jí na boční panel a a systém tam zobrazí všechny filmy na macu, ať jsou kde jsou a mají jakoukoliv příponu.

5

Pedant napsal:

Jo sorry, opravdu to info tam je, léta to nepoužívám tak to je změna. Zkus si udělat "Smart folders"/Chytrá složka a zadej jí druh hledání "Filmy", hoď si jí na boční panel a a systém tam zobrazí všechny filmy na macu, ať jsou kde jsou a mají jakoukoliv příponu.

---
Tak jsem to udelal ale zadny video format co znam to nenaslo. Teda jen jedno avi o kterym jsem vedel, to jsem vymazal ale na pameti se projevil jen ten jeden smazany film

iPad  2 32gb,wifi/3g
iPhone 6 128gb
Ipod touch 5g
MacBook Pro 2011

6

Michal___ napsal:

---
Tak jsem to udelal ale zadny video format co znam to nenaslo. Teda jen jedno avi o kterym jsem vedel, to jsem vymazal ale na pameti se projevil jen ten jeden smazany film

tak to je trošku záhada, ještě tak zkusit ONYX a promazat všechny cache i systémové, to už je snad jediná možnost kde ta informace může viset. Taky by se dalo když znáš název toho souboru to dát vyhledat třeba appkou EasyFind, umí hledat i skryté soubory, tedy ty s tečkou před názvem.