1 Naposledy upravil: JArty (02-09-2011 09:16:41)

Téma: Přenos foto z PC přes WiFi

Neznáte někdo schopnou aplikaci, která se jednoduše spojí s PC win7 pokud možno svižně zobrazí náhledy fotografií ve složkách na HDD a umožní foto prohlédnout,poté stáhnout a přesunout dál do galerie či jiné aplikace? Nejlepší by asi byla aplikace která spolupracuje s aplikací v PC. Nebo jen nějaké jednoduché http, ftp udělat z PC server nebo tak něco. Nějak se mi to nedaři. Jediná svižná aplikace která i dobře funguje celkem podle představ je Fusion Stream,ale ten to neumí nikam dál přesunout.U aplikace Transfer která je přímo na obrázky vůbec nechápu jak se propojit.
Díky za rady předem.

2

Re: Přenos foto z PC přes WiFi

Dropbox
Recenze: http://jablickar.cz/5-duvodu-proc-si-poridit-dropbox/
Registrece: http://db.tt/uUH6WJC (pokud se zaregistruješ přes tento link, nasledně nainstaluješ jejich software do pc - získáš dalších 250mb zdarma)

macbook pro retina 16GB ram, 512GB ssd - OS 10.8
iPad 2 white 3G 32gb - iOS 5.1 - nonJB
iPhone 4 white 16gb  - iOS 5.1 - nonJB

3

Dropbox nemám na mysli. Mám přes 500GB fotografií a k nim chci mít přistup kdykoliv.

4

To znamená že chceš nacpat 500gb do ipadu? smile
Nebo zřejmě jenom aplikaci na stream že?

5

priznam se, ze neco podobneho by se mi taky dost hodilo...jinak jde pouzivat napr teamviewer pro pripojeni k pc, ale to neni uplne to prave orechove

Iphone 4 16GB - iOS 7.0
Ipad Mini 16GB WIFI - iOS 7.0
MacBook Air 13' [2013] 1,3GHz Intel Core i5, 4 GB RAM, 128 SSD
Apple TV 3rd

6 Naposledy upravil: JArty (02-09-2011 15:07:48)

Jasně že to nechci v iPadu to snad v prvním postu nepíšu. Potřebuju prostě nasdílenou složku s fotkama vidět v iPadu vidět tam náhledy který se slušně rychle načtou a když kliknu na fotku tak se načte a zobrazí celá a poté mít volbu uložit di iPadu s možností přesunout do iPad galerie. Samozřejmostí je i volba většího počtu fotografií. V podstatě udělat z PC server. Na android jsem nějaké aplikace našel ale zobrazovalo to celkem pomalu. Na iPad je určitě taky něco ale přehrabuju se v tom a zkouším a ztrácím čas když už to má třeba někdo zmáknutý.

Teamviewer je přeci jen na sdílení obrazu plochy tam to nenakopíruju ne? I tak to není ono.
Transfer už jsem rozjel, ale to je jen kopírování bez kabelu toho co si navolíš u PC le funguje rychle a může se hodit.

7

Nikdy jsem neviděl aplikaci kterou popisuješ, ikdyž je možné že existuje...
Možná bych to řešil vytvořením FTP serveru z pc a následně se k němu připojovat přes prohlížeč v iPadu, rychlost je však závislá na rychlosti tvého připojení, hlavně tedy rychlosti uploadu a možnostech tvého routeru. Je to ale celkem složité nastavováni a rozhodně musíš mít veřejnou ip adresu. Popřípadě zaplacení diskového prostoru někde na serveru... To by se ale vzhedem k objemu dat dost prodražilo...
Rozhodně by ale aplikaci kterou popisuješ využilo mnohem víc lidí, najdeš-li tedy nějakou vhodnou, dej nam sem vědět...
Svym zpusobem by mel tvuj problem řešit v budoucnu icloud, vzhledem k objemu dat které máš na mysli... Nevim nevim

8

Taková aplikace samozřejmě existuje jako výše zmíněný Fusion stream jen tam není možnost uložené soubory otevřít v jiné app. je to na způsobu DLNA což je vlastně to co popisuješ a to co sháním. pokud je aplikace podpořena i softwerem v PC může být vše snadnější a rychlejší. Rychlost nezávisí jen na připojení a routru to už mám vyzkoušeno pravě s androidem do iOS

9

ja na to pouzivam teda dropbox, nahledy nepotrebuju

pokud to ma byt rychly, tak jedine neco co predgeneruje v pc thumbnaily, neco na bazi DLNA

a jestli to chces mit odkudkoliv, ty mas z domu 3Mb upload?

Pisu z ipadu, omluvte preklepy

10 Naposledy upravil: martin-cze (18-09-2011 06:30:48)

Ahoj,

ja k necemu podobnemu pouzivam doma NAS server Synology. Krabicka za par tisicovek s velkym mnozstvim diskoveho prostoru. Na ni ulozene fotky (jako fotograf jich mam radove desitky az stovky GB), filmy, pisnicky a hromady dalsich souboru. Vse je pak pristupne na mnoha zarizenich v siti (a v pripade verejne IP adresy a slusneho uploadu i venku mimo domaci LAN sit). Takze fotky prohlizime na jakemkoli PC ci NB, PlayStation3 a iPhone + iPad. Vyhodou je, ze Synology pro iPhone a iPad dela primo aplikaci na fotografie, kterou se fotky z NAS serveru prohlizi.

Vice info je tu: http://forum.iphone.cz/viewtopic.php?f=103&t=44413
Synology tu: http://www.synology.com/index.php?lang=csy

iPhone 5 16GB - nonJB.
iPad 2 16GB - nonJB.

11

Ahoj, přesně tak. NAS server je jediné možné řešení.