1

Téma: Kopírování iTunes knihovny + office na iMacu

Ahoj...plánuji koupi iMacu...do teď jsem používala klasický PC s windows ve kterém mám svoji iTunes knihovnu. Chci se zeptat - dá se nějakým způsobem překopírovat celá knihovna ze starého do nového počítače? Mám v iPodu opravdu spoustu CD a nechce se mi na novém počítači dávat znova každé do nové knihovny.

A ještě o jednu radu prosím - jak je to na iMacu s officem? Potřebuji jen základ jako word a excel. Mohl byste mi někdo poslat odkaz kde bych mohla nějaký základní balíček objednat?

Všem předem děkuji za rady... T.

2

Re: Kopírování iTunes knihovny + office na iMacu

S knihovnou neporadím, nepoužívám.
Co se týká Office a pod, záleží na tom, jestli chceš programy od Apple, ty se jmenují Pages a jsou v Appstoru,
ale pokud chceš koupit a používat klasické Windowsácké, tak to jsem řešil zakoupením licencovaného balíku Microsoft Office pro Mac v iWantu za cca3500.-

iPad Air 64GB 4G stříbrnobílý
MacBookAir 13"  2012  128SSD/ iMac 2012 new 21,5"
iPhone 6s+ - 64GB stříbrnobílý/ Apple TV / Air port/TimeCapsule2T
iPhone 7- 128GB/ iPad PRO 9,7 WiFi 128Gb stříbrnobílý + Pencil Apple

3

Ondra 106 napsal:

S knihovnou neporadím, nepoužívám.
Co se týká Office a pod, záleží na tom, jestli chceš programy od Apple, ty se jmenují Pages a jsou v Appstoru,
ale pokud chceš koupit a používat klasické Windowsácké, tak to jsem řešil zakoupením licencovaného balíku Microsoft Office pro Mac v iWantu za cca3500.-

Děkuju za odpověď - a pokud bych koupila ty programy od Apple a pak třeba mailem poslala někomu kdo má klasický windows text uložený v tomto programu - otevře se mu?

4

Knihovnu iTunes opravdu stačí jen zkopírovat tak jak je, formát i soubory jsou na Macu stejné jako ve widlích.

pocked napsal:

Děkuju za odpověď - a pokud bych koupila ty programy od Apple a pak třeba mailem poslala někomu kdo má klasický windows text uložený v tomto programu - otevře se mu?

iWorks má možnost exportu do různých formátů, mimo jiné MS Office (DOC/DOCX v Pages např.).

Jinak iWorks pro majitele nového Macu je zdarma, na domácí použití stačí bez problémů a podle mě směle konkuruje MS Office i v komerční sféře. Takže bych neřešila a používala iWorks (navíc je na rozdíl od MS Office for Mac v češtině :-) ).

 Život je takový, jaký si ho uděláme 
 iPad 2 3G  iPhone 3GS  iPhone 4  iPod Shuffle  iPod Classic  Mac mini 