926

Re: Dotazy nováčků

Za mě taky mini.mam doma i 10.1 tablet a miniho mužů držet v jedné ruce

927

Air jde taky držet v jedné ruce. Pro mě jednoznačně větší. Nerad pořád zvětšuju text a ve výchozí velikosti to na menších tabletech není pro mě dost pohodlné na čtení.

iPad Air 16 GB WIFI šedý iOS 8.1 JB

928

existuje neco na vycisteni balastu v Ipadu?
Jde mi o to ze jsem treba nekam nakopiroval pdf dokumenty tak bych je po case chtel smazat.Nebo z webu si stahnu nejaky dokument napriklad zase pdf.Na androidu se mi tenhle bordel uklada do adresare download....ale kde to najdu v Ipadu?

Jeste dotaz k odinstalovani aplikaci.Samozrejme jsem po porizeni ipadu zkousel ruzne aplikace a ty pak zase z ipadu odinstaloval...ale po pripojeni na itunes je tam porad vidim.
U nich vidim moznost znovu nainstalovat.Takhle je to spravne nebo aplikace neni uplne odinstalovana?

929

Aplikace odinstalovaná z iOS je opravdu odinstalovaná, v iTunes vidíš stažené instalační soubory (přiznám se, že mi dost vadí mít je na disku, zbytečně zabírají místo a stejně v případě obnovení stahuju z internetu aktuální verzi a ne z Macu, dost často je promazávám).

Co se týče čištění, stáhni si app PhoneClean
http://www.imobie.com/phoneclean/

Na webu, o kterém se zde nesmí mluvit, je návod, jak tento prográmek používat, dost se to hodí.

No a poslední možnost je restore.

 Život je takový, jaký si ho uděláme 
 iPad 2 3G  iPhone 3GS  iPhone 4  iPod Shuffle  iPod Classic  Mac mini 

930

Zdravím.
Som čerstvá držiteľka iPad-u Air ... doteraz som mala skúsenosti len s Androidom...
iOS 7.0.4 - hra Real Racing 3
App stiahnutá, hra išla, teraz len naskočí úvodné logo (modré niečo) a hneď sa prehodí na úvodnú obrazovku.
Môže to byť tým, že je iPad aktualizovaný iOS na 7.0.4?
Ďakujem za odpoveď :-)

931

Zkus restart, to znamená společně podržet stisknutý home button a vypínací tlačítko tak dlouho,
než se iPad vypne a naskočí úvodní logo - jablko.

iPad Air 64GB 4G stříbrnobílý
MacBookAir 13"  2012  128SSD/ iMac 2012 new 21,5"
iPhone 6s+ - 64GB stříbrnobílý/ Apple TV / Air port/TimeCapsule2T
iPhone 7- 128GB/ iPad PRO 9,7 WiFi 128Gb stříbrnobílý + Pencil Apple

932

Reštartovala som už predtým, ako som napísala sem. Nepomohlo :-(

933

Odinstaluj a znovu nainstaluj hru.
Bude to ve stejném rozsahu zdarma.

934 Naposledy upravil: FatalError.cz (30-12-2013 17:30:42)

Ahoj, objednal jsem si Ipad Air 32gb cellular, jelikoz neni skladem tak si chvilku pockam tak bych se chtel zeptat na par veci. Omlouvam se za nejake dotazy ale chci to tu mit vse pohromade. Je to muj prvni IO

1. Je velky rozdil mezi origo Smart Case a ten co objednam na Ebay, protoze cena origo je 1900kc a na ebay se da sehnat kolem 200kc.
2.Vyplati se nastavovat IP abych vypadal jako US zakaznik a mel Appstore v $,  teda jestli usetrim neco pri nakupu aplikaci a her.
3. Vyplati se jailbreak?
4. Chtel bych streamovat fotky a videa do televize, nejlepsi bude asi si koupit AppleTV? Vyuziji ji jeste k necemu  jinymu nez ke streamu?
5. Mate folii na tabletu?
6. Existuje Gameboy emulator?
7. Existuje nejaka facebook aplikace kde je moznost po zapnuti si kliknout na uzivatele a prihlasiho to automaticky? Chci tablet pouzivat ja a pritelkyne a nechcem se porad odhlasovat a prihlasovat.

935

Moje osobní názory, žádné dogma

1. cena = kvalita
2. můžeš mít oba , nebo i víc Appstore. V US nejsou některé české aplikace, které jsou fajn.
3. jak komu, běžnému uživateli ne.
4. ano Apple TV je na streemování fajn, bez JB moc víc funkcí nemá.
5. ne, ani na jednom, ani na iPhone
6. nevím
7. FB přes Safari a použít klíčenku na hesla, klikneš, vybereš z nabídky a klikneš.

936

7. friendcaster pokud nemas pred pritulkzni co skryvat;)

937

1. NEoriginálny SmartCover nemá taký silný magnet ako originál a môže a stať, že pri použití ako stojan sa odpojí od tabletu.

3. Ja som sice bežný úžívateľ, ale chcel by som zopár vecí na iPade, ktoré mi bez JailBreaku nepôjdu (chcem si kúpiť apku na emulovanie PSX hier, chcem si pripojiž PS3 ovládač cez BT k iPadu a tiež si chcem vyskúšať a urobiť nejaké grafické a softvérové úpravy). Veľa ľudí využíva JB na inštalovanie platených aplikácií a hier zadarmo, ale to našťastie nie je môj prípad. Za mesiac, čo mám iPad Air som už kúpil aplikácií a hier za vyše 100,-€.

5. Fóliu som si objednal, lebo po pár dňoch používania som našiel na displeji iPadu maličký, asi milimetrový škrabanček. No a kedže ho chce používať aj moja manželka a moja 6 ročná dcéra, tak tam fóliu radšej nalepím.

6. Gameboy (GBA) emulator existuje, ale dá sa nainštalovať a hrať len keď máš Jailbreak. Videl som sice aj nejaké návody na nete, ako ho rozbehať bez Jailbreaku, ale až tak do hĺbky som to neskúmal.

7. Moja žena je prihlásená na Fasabuku v iPade cez webový prehliadač a ja cez aplikáciu. Tým pádom sa nikto zo svojho účtu nemusí odhlasovať.

iPhone 5s 64GB Space Gray
iPad Air 128GB WiFi Space Gray & Black+evasi0n Jailbreak 1.0.4

938 Naposledy upravil: FatalError.cz (30-12-2013 23:29:29)

Vsem diky za odpovedi. Je nekde moznost zistit kdy bude Ipad Air 32Gb Silver/White Cellular skladem? Ja blbec jsem ho mel vlozenej v kosiku 2 dny na alze kdyz byl pocet kusu 3-5 a vcera jsem si ho chtel uz objednat tak uz je jen "Přijímáme předobjednávky" to nas*re ale zase jsem diky kuponum a slevam usetril 1100 Kc. Snad nebudu cekat dele nez tyden.

1.Jeste bych se chtel vratit k tomu SmartCoveru, opravdu si myslite ze se vyplati zaplatit 1900Kc za obal misto 200kc-300kc?

2.K tomu Jailbreaku neni mozne ze kdyz ho provedu a pripojim se na Itunes ze bych dostal ban na Ipad a nemohl ho vubec pouzivat?

3.Bez instalace Itunes v PC se asi neobejdu?

939 Naposledy upravil: Patricius (31-12-2013 00:31:26)

1. S tou cenou, ktorú uvádzaš (1900,-Kč) mi to ale nie je celkom jasné. V Alze stojí Smart Cover pre iPad Air 950,-Kč, ty asi myslíš Smart "CASE", ale tam sa myslím nedá odopnúť cover na displej. Ak je to tak a ty chceš ochrániť tablet z oboch strán a chceš celotelové púzdro aj s deklom na displej čo je v jednom kuse,  tak sa samozrejme radšej oplatí kúpiť lacnejšie z ebay. Ja som si to vyriešil tak, že v Alze som kúpil originál Apple Smart Cover s magnetom na display:

http://www.alza.cz/smart-cover-ipad-air … 502222.htm

z číny som si objednal toto gelové púzdro s výrezom na boku, aby sa dal pripnúť magnet SmartCoveru

http://www.caseswill.com/tpu-gel-skin-p … p8834.html

a ešte som si doobjednal aj toto soft púzdro na prenášanie

http://www.tinydeal.com/lycra-material- … 16258.html

2. Za Jailbreak Ti žiadny ban na iTunes nehrozí, takže JailBreaknuté izariadenie môžeš bez obáv používať

3. Bez inštalácie iTunes v PC sa pravdepodobne nezaobídeš

Ja som iPad objednával z Alzy a mali tam tiež oznámenie, že prijímajú predobjednávky a na druhý deň mki prišla správa, že si ho môžem ísť prevziať na predajňu. Predpokladám, že to objednávajú priebežne a každý deň dopĺňajú tovar.

iPhone 5s 64GB Space Gray
iPad Air 128GB WiFi Space Gray & Black+evasi0n Jailbreak 1.0.4

940

rhinos napsal:

existuje neco na vycisteni balastu v Ipadu?
Jde mi o to ze jsem treba nekam nakopiroval pdf dokumenty tak bych je po case chtel smazat.Nebo z webu si stahnu nejaky dokument napriklad zase pdf.Na androidu se mi tenhle bordel uklada do adresare download....ale kde to najdu v Ipadu?

Jeste dotaz k odinstalovani aplikaci.Samozrejme jsem po porizeni ipadu zkousel ruzne aplikace a ty pak zase z ipadu odinstaloval...ale po pripojeni na itunes je tam porad vidim.
U nich vidim moznost znovu nainstalovat.Takhle je to spravne nebo aplikace neni uplne odinstalovana?

Jestli máš JB ,tak je výborný iCleaner Pro.Ten vyčistí Ipad dokonale.A jestli nemáš JB,tak jedině nainstalovat do PC iTools a poté připojit Ipad k PC a otevřít tento program a v něm najdeš funkci vyčištění.Jinak na prohlížení systému jsou programy iFile a iFunBox.

Sběratel

941

dik ten iTools se mi libi:)

JB zatim nemam...premyslim o nem ,ale asi se budu muset kouknout co mi vse umozni.
Ja jako novacek v Apple produktech to vnimal tak ze JB je hlavne o instalaci odemcenych aplikaci.
ALe co jsem ted okrajove zaznamenal neni to to hlavni o co u JB jde

942

JB je prostě jen odemčení přístupu do souborového systému. K čemu to každý využije je jedno. Já nemám rád uzavřené systémy už z principu a proto jsem každé zařízení odemčel ihned, jak to šlo.

Odstraněn double post. Sandy.

iPad Air 16 GB WIFI šedý iOS 8.1 JB

943

Tak Alza prekvapila a Ipad je zetra doma. Prosim doporucite mi nejaka aplikace jake ste si hned naistalovali pri prvnim spusteni Ipadu? Vlastne ted premyslim a ani nevim na co ho potrebuju smile)

944 Naposledy upravil: denisaa.svecova (02-01-2014 19:06:30)

Zdravím. Chtěla bych se zeptat, už mám pár dní mám ipad mini a ještě jsem nepřišla na to, jak se fotí přímo když budu chtít vyfotit něco v tabletu... mohl by jste mi prosím někdo poradit, díky moc

945

Spustit app Fotoaparát :-) A pokud jde o vyfocení plochy, tak současně stisknout power a home button.

946 Naposledy upravil: FatalError.cz (02-01-2014 19:21:41)

http://www.youtube.com/watch?v=xHLvf80TBUI

Nevim jestli umis AJ. Drzis tlacitko na zapnuti a zmacknes home button.

Sandy: Myslim si ze mysli screenshot. Je to docela divne polozenej dotaz smile

947

Už to mám mockrát vám díky:-))

948

Je nejaky eng web/forum o Ipadech? Kdyz jsem mel android tak jsem chodil XDA. Diky

949

Já chodím sem - https://discussions.apple.com a také na http://macbb.org, ale tam kvůli Macu ...

950 Naposledy upravil: spajdr (02-01-2014 21:11:56)

FatalError.cz napsal:

Je nejaky eng web/forum o Ipadech? Kdyz jsem mel android tak jsem chodil XDA. Diky

www.macrumors.com

Ipad Air 2 White Wi-Fi / 16GB