1

Téma: Nastavení WIFI

Opět zdravím všechny, prvně musím říct, že si už vážně připadám jako totální nýmand, jelikož na věci, které jsem si myslel, že půjdou bez problému nastavit, se zde stále častěji ptám. Na základě diskuze v jiném tématu jsem pořídil Apple Airport Express, se kterým jsem velmi spokojený, ALE...

pokud zapojím ethernet kabel přímo do AE, následně se k wifi připojím s jablkama (MBA, iPad, iPhone, ale s WIN XP a třeba Samsungem NE)
proto jediná možnost, jak vše připojit najednou je, že ethernet kabel zapojím do druhého routeru TP-LINK TL-WR842ND, z něj potom připojít ethernetem AE a vytvořím 2 wifi sítě (jedna pro jablka, druhá pro XP a samsung)

to je ale řešení jak pojď na mě z boku. naivně jsem si myslel, že to všechno připojím k AE, ale jaksi je někde chyba. Prosím proto zdejší síťaře, jestli nemají nějaké doporučení na nastavení

Děkuji

Iphone 4 16GB - iOS 7.0
Ipad Mini 16GB WIFI - iOS 7.0
MacBook Air 13' [2013] 1,3GHz Intel Core i5, 4 GB RAM, 128 SSD
Apple TV 3rd

2

Re: Nastavení WIFI

Neni treba problem v tom, ze ten AP od Applu ma zapnutou wifi 5 Ghz a sitovka compu s WinXP a ten Samsung umi pouze 2.4 GHz?

iPhone 6, iPad Pro, 9,7", Mac mini (Late 2014), MacbookPro (2016)

3

no ani WinXP ani Samsung tu 5 GHz síť nevidí. tudíž se na ni ani nepřipojují. Myslíš, že by pomohlo jenom vypnout 5 GHz? nebylo by potom ale pomalejší připojení na zařízeních, která podporují 5 GHz (MBA, iPad Mini)?

Iphone 4 16GB - iOS 7.0
Apple TV 3rd

4

Kdyz ji nevidi tak zkus prohodit kanaly.

Samsung galaxy S3-> Iphone 5 16 gb black
Apple iPad 4 64gb white WIFI
Jinak spokojeny s X360 kinect a Ps Vita

5

Jasne, ze by pomohlo prepnout na 2.4 GHz.
A ten router od Applu neumi pracovat v dualnim rezimu, tedy 2.4 i 5 GHz najednou? Mam pocit, ze Airport extreme to umi.
Jinak zjednodusene receno, 5 GHz je rychlejsi, ale ma mnohem horsi prostupnost pres prekazky.

6

Streetak napsal:

Kdyz ji nevidi tak zkus prohodit kanaly.

A sitovka, ktera umi pouze 2.4GHz se najednou pripoji na router vysilajici na 5 GHz? Prenastaveni kanalu ma smysl v pripade nejakeho ruseni.

7

No právě to jsem si myslel, mám normálně nastaveno, aby AE pracoval v duálním režimu, ale i přesto se Samsung a XP musí připojovat na síť, kterou vytvoří TP Link

Iphone 4 16GB - iOS 7.0
Apple TV 3rd

8

Jinak ten comp s XP bych pripojil urcite kabelem. Wifi je fajn, ale kabel je kabel a pokud do toho compu hodis sitovku 1 Gbit, tak mas vystarano. Predpokladam, ten AP Applu ma 1 Gbit wired.

9

no jenomže ten XP je přítulky, kterou rozhodně nechci zatěžovat kabelem. jí o rychlost nejde, jenom aby to šlapalo

Iphone 4 16GB - iOS 7.0
Apple TV 3rd

10

Jeste me napadlo, jake mas nastavene zabezpeceni site? Neni to nejakym zabezpečenim, ktere ta zarizeni neumi? Kdyz treba na chvili uplne zrusis zabezpeceni site, pripojis se?

11

změnil jsem šifrování na WPA/WPA2 osobní a opět nic

Iphone 4 16GB - iOS 7.0
Apple TV 3rd