1

Téma: Apple vydal OS X Mavericks pro všechny zdarma

Apple dnes uvolnil zdarma nejnovější verzi svého operačního systému OS X 10.9 Mavericks, která je dostupná zcela zdarma pro všechny uživatele počítačů Mac, bez ohledu na to, jakou verzi OS X používáte. Přímý přechod je možný dokonce i z OS X 10.6 Snow Leopard, což se týká i nás. K instalaci je potřeba mít volného minimálně 4,92GB paměti na disku a poté již můžete zcela zdarma instalovat.

 Život je takový, jaký si ho uděláme 
 iPad 2 3G  iPhone 3GS  iPhone 4  iPod Shuffle  iPod Classic  Mac mini 

2

Re: Apple vydal OS X Mavericks pro všechny zdarma

dá se nějak zjistit jaký je to build?

Iphone 4 16GB - iOS 7.0
Ipad Mini 16GB WIFI - iOS 7.0
MacBook Air 13' [2013] 1,3GHz Intel Core i5, 4 GB RAM, 128 SSD
Apple TV 3rd

3

Teď ho stahuju ... Tvrdilo mi to, že v mém Macu už je Mavericks nainstalován, takže zřejmě půjde o stejný build jako má GM verze, tedy 13A598 ...

Ovšem vzhledem k rychlosti App Store to budu mít stažené někdy zítra kolem poledne :-D

4

aha, no mně to právě tvrdilo úplně stejně, že je již nainstalován. naštěstí jsem to stáhl asi za 15 minut. jde mi o to, že apple už vydal nějaký další build: nový build
jinak budeš dávat tu oficiální verzi z app store nebo necháš předchozí nainstalovanou?

Iphone 4 16GB - iOS 7.0
Apple TV 3rd

5

Já si právě dám tu oficiální z App Store, u ML totiž i když byl stejný build GM a final, tak tam byly docela podstatné změny ... Každopádně nechám to stahovat, protože to fakt bude na dlouho, ráno snad už bude staženo :-)

doplnění: nemám představu co to je, ale teď mi App Store nabídl tuhle aktualizaci - https://www.dropbox.com/s/tahofr6r1276u … .49.57.png

6

tak jak se ti to podařilo? já jsem ho tedy nakonec také přehodil na ofiko, ale žádný nový build mi to nenabízí. přemýšlím, jestli by nakonec ještě nebyla dobrá čistá instalace. v monitoru aktivity mi to např. ukazuje, že mám téměř pořád využitou celou paměť

Iphone 4 16GB - iOS 7.0
Apple TV 3rd

7

Využití paměti je normální, obvykle mám jen pár MB volno a to v kterémkoliv OS X. Zatím jsem se k Mackovi nedostala ...

8

Ok to jsem uklidnen s tou pameti. Myslis ze je rozdil mezi cistou instalaci nebo jen upgradem? Na winech byla cista instalace casto dost znat

Iphone 4 16GB - iOS 7.0
Apple TV 3rd

9

Tak mám nainstalováno a Mavericks z App Store je build 13A603, tedy novější ... Rozdíl mezi čistou instalací a upgradem jistě bude, nicméně si myslím, že pokud funguje všechno jak má...že je čistá instalace zbytečná ... Na svém MBP jsem přešla postupně z 10.6 až na 10.9, čistou instalaci jsem nedělala a systém mi přijde stejně stabilní jako před lety po vybalení ... :-) Rychlost je také uspokojivá, subjektivně stejná jako na Mini 2011, který jsme koupili s Lionem ... Takže do čisté instalace podle mě jdi jen pokud máš nějaké problémy, že se systém chová nestandardně, je nestabilní, kouše se nebo padají programy a tak ... Jinak to nemá smysl ...

10

Už jsem také updatoval, jak v Airu, tak iMacu, vše proběhlo korektně.

iPad Air 64GB 4G stříbrnobílý
MacBookAir 13"  2012  128SSD/ iMac 2012 new 21,5"
iPhone 6s+ - 64GB stříbrnobílý/ Apple TV / Air port/TimeCapsule2T
iPhone 7- 128GB/ iPad PRO 9,7 WiFi 128Gb stříbrnobílý + Pencil Apple