1

Téma: Jak nejlépe zkonvertovat mkv do mp4 - v nejvyšší možné kvalitě?

Ahoj,

koupil jsem si iPad 4 a chtěl bych na něm koukat na filmy v co nejvyšší kvalitě. Normálně používám AVPlayerHD, ale mkv filmy - remuxy BD, které mají třeba 20 GB se samozřejmě sekají. Stáhnul jsem si nějaký program na konverzi mkv-mp4, ale výsledná velikost filmu byla třeba jen 4 GB a to je na retina displeji docela zlo.

Ptám se tedy jakým programem nejlépe zkonvertuji mkv do mp4 tak, aby se zachovala co nejvyšší kvalit a zároveň to iPad přehál.

Děkuji

2

Re: Jak nejlépe zkonvertovat mkv do mp4 - v nejvyšší možné kvalitě?

Neslo by to treba v handbrake?

Iphone 4 16GB - iOS 7.0
Ipad Mini 16GB WIFI - iOS 7.0
MacBook Air 13' [2013] 1,3GHz Intel Core i5, 4 GB RAM, 128 SSD
Apple TV 3rd

3 Naposledy upravil: Patricius (12-09-2013 21:40:28)

Re: Jak nejlépe zkonvertovat mkv do mp4 - v nejvyšší možné kvalitě?

Svoj iPad ešte sice nemám, ale mal som pár dní požičaný iPad 4 (vyskúšal som niekoľko High End android tabletov, ale na iPad 4 nemá ani zďaleka žiadny) a vyskúšal som konvertovať filmy z mkv do mp4 programom Aimersoft. Konverzia trvala len pár minút pri filme veľkom asi 25GB, film bol bez akejkoľvek straty kvality, ak mkv obsahuje viacero zvukových stôp tak dá na výber ktorú chcem, zvuk vo filme prevedie do formátu AC3, dajú sa vložiť do filmu titulky a program je kompatibilný so všetkými iPadmi a iPhonmi. Do mp4 sa dá sa konvertovať aj DVD, avi, divx. Na lite (free) verzii sa dá skonvertovať myslím 10 filmov a potom si treba zakúpiť plnú verziu s licenčným kľúčom. Na tento program som natrafil tiež tak, že som hľadal jednoduchý, kvalitný, rýchly a spoľahlivý soft na konverziu filmov do formátu kompatibilného pre iPad a narazil som na toto demonštratívne video: http://www.youtube.com/watch?v=FqnjFR8-7oo
Som tu sice nový a bez svojho vlastného iPadu, ale len do vtedy, kým príde do predaja iPad 5 gen.

iPhone 5s 64GB Space Gray
iPad Air 128GB WiFi Space Gray & Black+evasi0n Jailbreak 1.0.4