1

Téma: Nastavení synchronizace kalendáře (Google Calendar)

Tento návod popisuje, jak korektně nastavit synchronizaci vašich kalendářů se službou Google Calendar.

1. Pokud již máte nastavenou synchronizaci pošty přes přednastavenou volbu Gmail. Pak stačí v nastavení toho účtu zapnout sync kalendáře a pokrǎcovat na krok číslo 5. V opačném případě jděte do Nastavení -> Pošta, kontakty, kalendáře. Nyní klikněte na přidat účet.

2. Pokračujte standardním vyplněním údajů.

3. Po vyplnění potvrďte a měl by se provést pokus o připojení. V případě úspěchu pokračujte dál.

4. Nyní by se měla objevit tabulka s výběrem co vše chcete synchronizovat, vyberte si a potvrďte.

5. Nyní na vašem iPadu, notebooku nebo stolním PC jděte na adresu http://www.google.com/calendar/iphoneselect (musíte být přihlášeni ke svému Google/Gmsil účtu) a vyberte, které kalendáře chcete synchronizoat do vašeho iPadu nebo iPhonu.

6. Teď doporučuji kompletně vypnout aplikaci Kalendář na iPadu/iPhonu a znovu ji zapnout (2x za sebou zmáčknout Home Button, přidržet prst na ikoně kalendáře, stisknout křížek a zmáčknout Home Button).

7. Nyní v aplikaci samotné vybrat kalendáře, které se mají zobrazovat a hotovo.

-----------
Tento návod byl celý napsán na iPadu 2 smile Později možná doplním i o obrázky.

2

Re: Nastavení synchronizace kalendáře (Google Calendar)

Dobrá práce, jen jsem ti tam opravil hacky, ktere se dostaly na vedlejsi pismeno.

iPad mini s Retinou 32GB WiFi | iPhone 4S 64GB
Game Center: maaat64

3

Ok, díky. Pořád se učím psát na té české klávesnici a ta je hodně o zvyku, takže se stane že se na moment vrátím ke klasické české qwertz.

4

myslim, ze nepouzivas jednu vychytavku, ktera psani usnadnuje. zkus si u pismenek s diakritikou jen rychle zmacknout posunout nahoru a pustit. udelej to i u "U" na zacatku a uprostred slova. ;-)

iPad mini s Retinou 32GB WiFi | iPhone 4S 64GB
Game Center: maaat64

5

Aha, to jsem nevěděl, díky.

6

Ahoj,

synchrnizaci kalendáře z Googlu do iPadu jsem už rozchodil, ale nefunguje to obráceně. Jak dostat událost zadanou do kalendáře v iPadu do google kalendáře?

Dík

7

mas zobrazenej google kalendar? nahore nalevo v kalendari si je muzes filtrovat

8

Ahojte ! Nviete mi niekto poradit ? V iPhone v kalendari je dole vpravo ikonka pozvanky ... Ako tam zadam nejaku pozvanku ? Viem z iPhone, alebo z iPadu poslat napr. pozvanku na nejaku udalost kamaratovi tak, ze mu to hodi do pozvanky ? V google kalendari pozvanku vytvorit viem, ale hodi ju po potvrdeni k udalostiam, co prave nechcem ... Chcem vyseparovat pozvanky od udalosti ...
Dik za pripadne info ;-)

9

Všechny zdravím,

zaujal mě následující dotaz:

"Ahoj,
synchrnizaci kalendáře z Googlu do iPadu jsem už rozchodil, ale nefunguje to obráceně. Jak dostat událost zadanou do kalendáře v iPadu do google kalendáře?
Dík"

Ale nenašel jsem na ni zde odpověď. Možná je to tohle:

"mas zobrazenej google kalendar? nahore nalevo v kalendari si je muzes filtrovat"

Ale podle tohohle návodu se mi to nepodařilo nastavit. Mohl by mi někdo trochu více rozepsat postup?

Díky předem!