Téma: Jak vylepšit iPad - Nejlepší jailbreak tweaky pro iPad

Již od dob, kdy jsem si užíval mistrovského díla americké společnosti Apple iPhonu, jsem si říkal, že některé věci přeci mohou fungovat jinak, snad i lépe. Naštěstí bylo takového smýšlení více lidí a tak započal souboj mezi zabezpečením iOS zařízení a paradoxně Wozňakovské či Microsoft otevřenosti systému. A tak si již několik let užívám otevřenosti systémů iPhonu a iPadu. V prvé řadě bych chtěl upozornit, že nejde o nic nezákonného a že se jedná vždy o autorské úpravy základního iOS společnosti Apple, kdy autor přichází s vlastním kódem a soustavou výchozích příkazů, které pouze mění jeho vlastnosti.

http://www.muj-ipad.cz/jak-vylepsit-ipa … y-pro-ipad

iPad mini s Retinou 32GB WiFi | iPhone 4S 64GB
Game Center: maaat64

2

Re: Jak vylepšit iPad - Nejlepší jailbreak tweaky pro iPad

Dovolím si upozornit, že vyšla aktualizace swipe selection, která odstranila velkou citlivost a tudíž neustálé potíže s překlepy. Teď je to radost používat. Navíc funkce, když se začne táhnout prst od delete, rovnou se text označuje a jde tak smazat třeba celá věta bleskurychle. Ne ale omylem. Psát teď jde velmi rychle a bez kontroly textu. V původní verzi se udělaly klidně čtyři překlepy v jedné větě.

iPad Air 16 GB WIFI šedý iOS 8.1 JB

3

Swipe Selection. Hodne vychytana vecicka. Diky za tip.

iPad iPad mini s Retina 16GB black
iphone 5S 16gb
iphone 3G 8GB black 4.0.2.
Game Center: esmajlik

4

Až dnes jsem objevil, že jde psát diakritiku podržením znaků a výběrem z menu. K dokonalosti chybí, aby šly psát čárky za slovem podržením nějaké klávesy. Tečka za větou jde vyvolat dvěma stisky mezerníku.

5

Prečo si nenastavis nejaku skratku dajme tomu 3x B a hodito to ciarku.
Ja mam tam par skratiek napisem 3x m a napise mi to teraz soferujem ozvem sa neskor.

Iphone 4 16GB čierny ios6.0.1 JB smile
Ipad 2 16GB 3G čierny ios5.1.1 JB smile
HP Probook 4730S
Mac mini

6

Přijde mi rychlejší použít znak háčku a čárky než dlouze podržet a vybírat z menu. Znám obě možnosti, ale s tou první píšu rychleji. Ohledně čárky ve větě, nejrychlejší je asi vážně si udělat zkratku. Na čárku ve větě používám "c c c" a třeba na "trojtečku" mám "m m m"... :-) Na smajlíky mám také zkratky, hodně to urychluje psaní.

 Život je takový, jaký si ho uděláme 
 iPad 2 3G  iPhone 3GS  iPhone 4  iPod Shuffle  iPod Classic  Mac mini 

7

Nějak se nedaří, umístit zkratkou čárku za slovo. Pouze když dám za slovem mezeru a pak zkratku. Ale to je o ničem.

8

Ono je potřeba v tomto případě udělat mezeru a pak teprve použít zkratku. To mě nenapadlo, sice mám vytvořeno hodně zkratek, ale používám vlastně jen ty smajlíky a trojtečku :-) Ale on to není zase takový problém, narozdíl od Androidu je v iOS klávesnice pohodlná a intuitivní, všechno se dělá rychle a pohodlně. Psát na Androidu je jako za trest, pomalé, nepřesné a špatně rozmístěné klávesy, navíc diakritika se nedá psát jinak než dlouhým podržením písmene, takže buďme rádi za pohodlnou klávesnici u jejíhož vývoje někdo přemýšlel nad ergonomií :-)

9 Naposledy upravil: Jindra99 (10-03-2013 15:44:06)

No právě ta čárka za slovem je těžce nedomyšlená a ergonomii popírající, dát ji až na druhou obrazovku. To by spíš stačil jeden  shift nebo mohli třeba třikrát mezerník přiřadit čárce následované mezerou.

Rovněž nechápu, že při psaní příspěvků to někdy po mně nechce nic a někdy to chce odpovědět na otázku, ale odpověď to nevezme. Třeba štyři plus šedum nebo co to tam je, zadávám 4x po sobě 11 a nevezme to.

10

...........štyři plus šedum nebo co to tam je, zadávám 4x po sobě 11 a nevezme to.

Ochrana před spamovacími roboty, mě to tedy bere vždy na první pokus.

iPad Air 64GB 4G stříbrnobílý
MacBookAir 13"  2012  128SSD/ iMac 2012 new 21,5"
iPhone 6s+ - 64GB stříbrnobílý/ Apple TV / Air port/TimeCapsule2T
iPhone 7- 128GB/ iPad PRO 9,7 WiFi 128Gb stříbrnobílý + Pencil Apple

11

Mám takový pocit, že tam, kde je v české verzi háček a čárka je v anglické verzi tečka a čárka, konkrétně místo české čárky k písmenu je to čárka do věty, místo českého háčku je to tečka. Akorát netuším, jak napsat vykřičník a otazník, které jsou v horní části kláves :-)

12

Můj názor je, že v rámci možností zmákli českou klávesnici dobře,
prvotně je určená na psaní kratších textů a pokud by někdo chtěl psát delší texty,
tak není problém použít BT klávesnici, dokonce přes CCKit lze připojit drátovou klávesnici.

iPad Air 64GB 4G stříbrnobílý
MacBookAir 13"  2012  128SSD/ iMac 2012 new 21,5"
iPhone 6s+ - 64GB stříbrnobílý/ Apple TV / Air port/TimeCapsule2T
iPhone 7- 128GB/ iPad PRO 9,7 WiFi 128Gb stříbrnobílý + Pencil Apple