1

Téma: ipad 3 ios 6.1.2 wifi problem

Chtěla bych poprosit o pomoc. Mam ipad 3. generace wifi, ktery jsem dostala. V domaci siti je pripojeni az tragicky pomale (na ostatnich pristrojich pohoda) a casto vypadava. Koukala jsem na forum co s tim, tak ze pry router (ten nic nezlepsil). Dal... ve skole ipad vubec nepripojim. Ukazatel wifi je na max signalu, ale stejne mi internet nefunguje. Tady uz s routrem nic neudelam. tak jsem zase projizdela net a pry to byvala chyba v ios 6.1.1.Pri tovarnim nastaveni se mi naistalovala verze ios6.1.2, ktera ma problem resit. neresi!!! Nevim proto co s tim dal. Vsechny navody typu restartovat nebo obnoveni nastaveni site mi nepomohlo.

2

Re: ipad 3 ios 6.1.2 wifi problem

A co jiné iPady na stejné síti?

iPad Air 64GB 4G stříbrnobílý
MacBookAir 13"  2012  128SSD/ iMac 2012 new 21,5"
iPhone 6s+ - 64GB stříbrnobílý/ Apple TV / Air port/TimeCapsule2T
iPhone 7- 128GB/ iPad PRO 9,7 WiFi 128Gb stříbrnobílý + Pencil Apple

3

Zkus místo automatického nastavení sítě použít ruční a zadej všechny potřebné údaje, jako DNS nastav 8.8.8.8 a 8.8.4.4 (DNS servery Googlu), většinou tento způsob pomůže.

4

ano, další ipady ve škole fungují, jsou to 2... verzi nevím.

nastavení DNS na googlovskou jsem už také zkoušela... bez změny :-(

5

Tak v tom případě zkus restore, nejdříve bez obnovení nastavení.

6 Naposledy upravil: mimid (05-03-2013 15:48:32)

Taktéž provedeno...nic
Mam tam jailbreak, ale internet blbnul i pred nim... můze mít vliv?
Myslim, že to bude verzí ios...ale nechápu ze nefunguje zrovna 6.1.2

7

Odstraň jailbreak a zkus to bez něj. Pokud to poběží, je to jasné, pokud to nepoběží, doporučuji reklamaci (je-li ještě v záruce), protože tohle není normální. Mám iPad 2 3G 64 GB, každou chvíli se připojuji k nějaké wifi a jen v jednom místě se připojuji k routru od Apple, všude jinde to jsou různé routry od nejlevnějších za pár korun až po ty nejkvalitnější Cisco, Mikrotik a podobně a nikdy jsem neměl problém se připojit. iOS 6.1.2 mám momentálně také, jailbreak nepoužívám a aktualizuji vždy, když vyjde nová verze iOS, takže mám vyzkoušené všechny od verze 4.3.3, což byl dodaný v době koupě. Takže můj tip je, že by mohlo jít o HW závadu a tu vyřešíš jen reklamací.

edit: omlouvám se, právě jsem si přečetl, že máš iPad 3, nikoliv 2. Ale to by nemělo hrát roli, odstraň jb, udělej restore, vyzkoušej a pokud to nezabere, prostě reklamace, protože není tvůj problém, že to nefunguje. Wifi je standard, takže se jakékoliv zařízení připojí k jakémukoliv jinému a pokud ne, je to chyba toho zařízení, které se nedokáže připojit k tomu druhému, v tomto případě iPadu.

8

tak jsem udělala restore bez zálohy a neinstalovala jailbreak a už to jde.
Všimla jsem si, že tentokrát není zapnuté VPN. Je ho třeba? Nemohlo to byt příčinou?
Ráda bych si totiž nainstalovala zpátky jailbreak

9

VPN je Virtual Private Network, tedy šifrovaný tunel pro bezpečné spojení přes internet. Pokud používáš VPN, budeš si ho muset nastavit znova, pokud ho nepoužíváš, není nutné se tím zabývat. Je mi ale záhadou, jak bys mohla mít zapnuté VPN, když po uspání iP se VPN deaktivuje.

Je teď nicméně ověřené, že bez JB to funguje. Zkus tedy aplikovat JB a bez použití tweaků vyzkoušej funkčnost a uvidíš. Podle mě to totiž nesouvisí s JB jako takovým, ale s nějakým tweakem z Cydie. A nebo tou VPN, kdo ví.

10 Naposledy upravil: mimid (10-03-2013 20:14:54)

chtěla bych se ještě zeptat na jednu věc.
dneska jsem si všimla, že tam mam dole tak 2-3 cm od mechanického tlačítka nefunkční pruh.
Zkoušela jsem i v malování, kde mi při horizontálním tahu přes nefunkční pruh nereaguje.
Při vertikálním už to neni takový problém. Nedá se s tim něco dělat?

11

Reklamace

A jak to souvisí s problémem s wifi?

iPad Air 64GB 4G stříbrnobílý
MacBookAir 13"  2012  128SSD/ iMac 2012 new 21,5"
iPhone 6s+ - 64GB stříbrnobílý/ Apple TV / Air port/TimeCapsule2T
iPhone 7- 128GB/ iPad PRO 9,7 WiFi 128Gb stříbrnobílý + Pencil Apple

12

Sama s tím podle mě nic neuděláš, nejvhodnější by myslím byla reklamace.

 Život je takový, jaký si ho uděláme 
 iPad 2 3G  iPhone 3GS  iPhone 4  iPod Shuffle  iPod Classic  Mac mini 