1

Téma: Automatické připojování k VPN

Nevím, kolik z vás to tady bude používat, ale někdo snad budete mít zkušenosti. Používám šifrované VPN připojení a mám ho samozřejmě nastavené i v iPadu. Jenže iPad se od VPN odpojí vždycky, když ho uspím a po probuzení musím jít do nastavení a připojit se ručně, což je otravné. Navíc mi v ten moment díky tomu putuje nešifrovaně heslo k emailu a podobně, což v nějaké free wifi síti v restauraci a vůbec v jiných sítích než mé je pro mě dost nepřijatelné. Znáte to, to že jsem paranoidní neznamená, že po mě nejdou :-D Takže díky za radu.

2

Re: Automatické připojování k VPN

zdravim, resim podobny problem,

momentalne vybiram vhodny router, zvazuji TP-LINK TL-WR1043ND  nebo asus-rt-n16, nebo nejaky jiny, nemuzu se rozhodnout, nezkousel jste mullvad nobo i-predator jak jsou rychle? rychla vpn je napr. AirVpn

3

Co se týče routru, mohu doporučit TP-LINK 1043 ND s DD-WRT, jde o stabilní a spolehlivé řešení za "pár korun".

4

Faramir napsal:

Co se týče routru, mohu doporučit TP-LINK 1043 ND s DD-WRT, jde o stabilní a spolehlivé řešení za "pár korun".

Diky moc za rychlou odpoved, klidne bych investoval i vice penez, pokukoval jsem napriklad po deskach mikrotik, ale nevim, jestli bych to zvladnul zapojit tak jak potrebuji, prece jenom, do routeru vede pouze kabel s internetem a ven pak eventuelne nejaky dalsi kabel/nebo signal wifi/ a musim zvladnout vse nastavit v nastaveni routeru pres prohlizec.

Kolik pocitacu do taho mate doma zapojenych? Shanim neco, co bez problemu zvladne 2 pc (ruzne distra linuxu na mnloha discich, solaris, win Xp, W8,) 2 notebooky a 2 tablety. TP link http://www.czc.cz/tp-link-tl-wr1043nd/6 … 27726=sVPN je skoro to nejlacinejsi co se da sehnat, ty drazsi kousky, napriklad Mikrotik,- nenabizi to vice veci, nebo vetsi stabilitu (podle www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Supported_Devices mi to spise pripada, ze ty novejsi routery, ktere maji napr. podporu IPv6 tak zas nemaji jeste podporu dd-wrt, takze asi je lepsi neco co se vyrabi uz dele?

Jelikoz budu investovat do NAS serveru synology, napr. DS 213+ (mozna i neco kvalitnejsiho), tak nevim, jestli by nebylo lepsi VPN misto pres levny router zapojit radeji pres kvalitni a stabilni NAS server, ale nevim, jestli by se to dalo zapojit a jak, jelikoz s tim nemam zkusenosti.

Pokud by vas to zajimalo, pouzivam AirVPN a jsem zatim spokojeny, vybral jsem si ho prave i kvuli podpore routeru s dd-wrt (maji i podrobny navod na zapojeni, ktery jsem tedy jeste nevyzkousel, nakup routeru porad odkladam), ale s VPN nemam samozrejme tolik zkusenosti jako vy.

Z vasi uvodni otazky predpokladam, ze se mozna nekdy pripojujete pres vpn i k sobe domu na pc/server a mozna pak z domaciho serveru zas nekam na internet?
Pokud byste mel nejaky tip na nejake spolehlive VPN, ktere nesnizi vyznamne dobu latence (myslim tim ping) prosim dejte mi vedet. Nezkousel jste VPN pres jine VPN? Jak moc to asi snizi "ping" a download?
Napriklad nyni pouzivam vdsl Telefoniku O2-bohuzel opticky kabel k nam nevede- a ping mam asi tak 50-100ms (nesleduji to casto)
kdyz se pripojim pres VPN, zadny rozdil necitim, ale ping je pak spis 60-150 ms. tak nevim jestli je to spatne nebo ne a cim by se to dalo zlepsit. Lepsim modemem? Pouzivam VDSL huawei 622u od O2, coz bude nejspis nejaka rachotina.

Problem s Ipadem jsem bohuzel zatim nevyresil, nemam na to cas, z valne vetsiny se k internetu pripojuji z domova, proto to chci resit routerem, ale casem se na to podivam, tak pak zaslu navod na reseni.

5

Já osobně měl několik wifi routrů,
teď naposledy jsem pořídil Airport od Apple,
nic se nemusí nastavovat, žádná anténa, jen se zapojí do zásuvky 240V, cvakne datový kabela je hotovo, maximálně přejmenovat a nastavit svoje heslo.
Jedou na to dva iPady, dva iphony, MacBookAir a iMac.
Vše bez chybičky, ale je to dražší záležitost, stojí přes 2ooo,-kč
Další fajn věc je, že když někam jedeme, bereme ho s sebou, protože jsou hotely, penziony na tom s wifi dost mizerně a většinou mají datovou zásuvku na pokoji, takže jen cvak, cvak a máme svoji wifi síť.

iPad Air 64GB 4G stříbrnobílý
MacBookAir 13"  2012  128SSD/ iMac 2012 new 21,5"
iPhone 6s+ - 64GB stříbrnobílý/ Apple TV / Air port/TimeCapsule2T
iPhone 7- 128GB/ iPad PRO 9,7 WiFi 128Gb stříbrnobílý + Pencil Apple

6

Přes ten můj router (který používám nonstop už více než dva roky bez sebemenšího problému) jede jeden domácí server s Windows Home Server 2011, Mac mini s OS X, stolní PC s Windows 8, notebook s Windows 7, iPad, iPhone, Android a Windows Mobile 6.1 a není sebemenší problém, TP-LINK 1043 můžu jednoznačně doporučit, není nutné zbytečně vyhazovat peníze za Airport, který prakticky nic neumí, jen je hezký ani za Mikrotik, který je sice velice kvalitní (asi tak o 200% oproti TP-LINK a asi tak o milion % oproti Airport :-) Rozhodně co se týče schopností to tak je.), ale na domácí použití je to kanón na vrabce, navíc jeho nastavení není pro laika moc jednoduché, řeší se to přes telnet a příkazovou řádku.
DD-WRT umí i IPv6 a běhá to bez problémů, používám to tak. VPN je v tomto firmware podporována také, takže je možné ji nastavit přímo v routru, osobně ale používám v OS X TunnelBlick.
VPN odezvu mírně sníží, mám UPC s odezvou 15 ms a s VPN mám 20 - 25 ms, více ale se snižuje rychlost, díky šifrování (z původních 30 Mbps mám max. 8 Mbps), nicméně s ohledem na bezpečnost je to přijatelné.

7

Jak nic neumí, především umí přenášet zvuk z iPadu do reprobeden a rovněž bezdrátový tisk. Kvůli tomu to lidi kupují. Čistě jako přípojka na net stačí téměř libovolný router za pár stovek. Možná s výjimkou nějakého zvlášť nekompatibilního modelu.

iPad Air 16 GB WIFI šedý iOS 8.1 JB

8 Naposledy upravil: henry321569874 (20-02-2013 00:17:05)

Faramir napsal:

TP-LINK 1043 můžu jednoznačně doporučit....

dekuji moc pane Faramir i Ondra106 za vase zkusenosti, vyzkousim TP-LINK 1043 ND.

Bohuzel VPN pres VPN asi v praxi nebude moc fungovat, napriklad ted mam ping 200ms a download jen pres 5 Mb (jinak mam cca 10-20 prumerne, jednou jsem mel i  42 Mb max i pres AirVPN ), a to se vpodstate nic moc nedeje. Kdyz ted VPN vypnu tak mam ping asi tak 100 ms a download jen 10Mb (zatracena O2), kdyz bych pridal jeste nejake VPN tak to bych mohl leda tak psat prispevky do diskusnich skupin, ale nic bych si uz nestahnul.

Co se tyce VPN, v zasade se mi honi hlavou 2 otazky -
- jednak kazdy z tech poskytovatelu placenych VPN pro verejnost drive ci pozdeji by mel (mozna ne, treba to vidim moc cerne) obdrzet soudni prikaz, protoze IP z VPN serveru nekde neco spacha.
VPN s unlimited traffic mozna krome emailu/uzivatelskeho ID/ a casu prihlaseni opravdu nic neloguje, ovsem po soudnim prikazu bude muset/nebo to udela dobrovolne/ patrat po pachateli a mne vrta hlavou, co udela policie, ktera musi ze zakona at chce nebo nechce resit vsechny "prestupky", a tim, ze VPN zacne logovat a napomahat odhaleni, protoze se nevi, ktery uzivatel "porusil zakon" tak, co si budeme namlouvat, na mnoho uzivatelu muze policie neco drive ci pozdeji "najit" (samozrejme to nemuzu vedet, nemam na to statistiku, nechytejte mi za slovo, ale nerikejte mi, ze jste cely zivot zili svate jako Mirek Dusin!)
a tim padem prestoze na zacatku chteli chytit "osobu c. 1", zjisti pri patrani po te prvni osobe, ze jeste dalsich 100 uzivatelu neco nekde "spachalo" A tedy policie by mela stihat i je, prestoze na pocatku o takovych lidech ani nevedela.
V podstate policie by s tim i mohla "kalkulovat"protoze kdo nema co skryvat, nemusi pouzibvat VPN, a tedy si muze sehnat nejaky neurcity soudni prikaz, pak by se omluvila, jeje, to melo by na jinou VPN, no ale kdyz jsme tady podivejme se co jsme nasli... a hned by meli nekolik teenageru, kteri jim "vylepsi" policejni statistiku zlocinnosti (protoze chytit Janouska nebo Krejcire nebo Madoffa da praci)

Ovsem na druhou stranu, pokud se nad tim zamyslim selskym rozumem, v praxi k tomu zjevne nedochazi, o takovych pripadech by se jiste psalo a vicemene jedine, co jsem kde cetl byl ten znamy incident s hidemyass - napr. http://www.theatlanticwire.com/technolo … him/42895/
nebo vyjadreni VPN http://blog.hidemyass.com/2011/09/23/lulzsec-fiasco/
V UK jsou divni lide, (a bohuzel VPN co vsechno napraskaji) to muzu potvrdit, nebot pro britskou spolecnost jsem pracoval a byl jsem tam i na sluzebnich cestach, vsude maji CCTV, zdi, ploty, podeziravost, proste hruza... (muzu srovnavat s americany a nemci i kdyz ani ti nejsou o moc lepsi, ale aspon nemaji ty ploty a vic se usmivaji smile

- a druha vec je, jak to udelat, aby to s anonymitou clovek neprehnal, aby nebyl prave kvuli anonymite vice "videt" - tim myslim to, ze kdyz budete v davu lidi na namesti, tak sice nejste anonymni, snima vas nejaka CCTV, muzou vas sledovat a zjistit si kdo jste, ale nemohou to udelat s kazdym, takze pokud se chovate prumerne, anonymni zustanete.
Ovsem pokud si v davu nasadite na oblicej masku Guye Fawkese (pouziva Anonymous), tak se sice vuci CCTV anonymni stanete, ale okamzite vas odchyti nejblizsi policista a bude vas legitimovat, proc se skryvate a anonymitu ztracite.
Coz muze byt i to, ze si nastavite, aby jste nemel videt "hlavicky" s logy, aby se vas prohlizec hlasil jako MIexplorer a soucasne vas OS jako Linux Fedora apod. Protoze takovy uzivatel na internetu hned vycniva...
(tohle jsem nekde na webu cetl, to neni primo z me hlavy)

Proto bych asi ani dlouhodobe nepouzival napr. RiseUp VPN (navenek anarchiste jen se 2 servery v USA - ale kdo vi, jestli je neplati "dobry" pan Bush z drobnych, ktere mu zbudou z obchodu s tou znamou rodinou ze Saudske Arabie, kterou tu radsi ani nebudu jmenovat... smile

9

Musím říct, že s tvým rozborem souhlasím. Já nejdříve používal UnblockVPN, jenže to je česká VPN, majitel je tuším z Ústí nad Labem, takže to mi nepřišlo příliš bezpečné, takže jsem přešel na BlackVPN, což je v Rusku a tam si myslím, že soudní příkaz z nějaké České republiky nemá žádnou váhu. Co mi ale na BlackVPN vadí, že se musím odpojit vždycky, když chci odeslat email, protože blokují port 25.
Jinak přes VPN nechodím na běžné servery typu našeho fóra, novinky, idnes, živě a podobně, používám to jen na některé činnosti, když potřebuji anonymitu, třeba v případě návštěvy úředních serverů, vyhledávačů a některých fór (nestojím o to, aby věděli, odkud se připojuji, jaký mám počítač a podobně). Ze stejných důvodů mám nainstalovaný doplněk, který blokuje tracking cookie, mám zakázané sledování polohy, moje Safari se identifikuje jako Firefox, blokuji reklamy, protože kromě otravnosti některé i sledují uživatele a mnoho dalších věcí pro zajištění své anonymity. Není to kvůli nelegální činnosti, kterou jsem ale vlastně nikdy nedělal (stahování není v ČR trestné, to je pouze upload), je to kvůli zajištění soukromí, aby mě neobtěžovaly cílené reklamy, aby moje kontaktní údaje nebyly vyhledatelné na googlu a podobně.

10

Snad nevadí když využiju toto vlákno.
Mám wifi od lokálního poskytovatele netu a teď ho budem zřizovat i v dalším bytě, chci se zeptat, jestli bude do mýho ipadu potřebat zadávat další heslo k připojení nebo se připojím automaticky rovnou na to starý heslo, který už v ipadu mám, obě wifiny jsou od sebe asi 100m pod stejným vysílačem

iPad Air 64gb wifi black

11

Každý wifi routr má svoje heslo,
tedy musíš zadat do iPadu hesla všech wifi routrů,
ke kterým se hodláš připojovat.
Po zadání si Ipad hesla pamatuje a automaticky připojuje k nejsilnějšímu signálu.

iPad Air 64GB 4G stříbrnobílý
MacBookAir 13"  2012  128SSD/ iMac 2012 new 21,5"
iPhone 6s+ - 64GB stříbrnobílý/ Apple TV / Air port/TimeCapsule2T
iPhone 7- 128GB/ iPad PRO 9,7 WiFi 128Gb stříbrnobílý + Pencil Apple