776

Re: iPad 3

Souhlasím s Shootercz, displej na iPadu 2 není hnus, jde o jeden z nejkvalitnějších displejů, lepší než třeba na Copyšuntu Galaxy 10.1, který má cca stejnou úhlopříčku a o něco vyšší rozlišení. Retina je logicky lepší, ale podle mě nemá smysl měnit ne zrovna levný HW jen kvůli displeji. Kde se upgrade jistě vyplatí je v případě iPad 1, z dvojky se to podle mě nevyplatí, jediný rozdíl je ten displej a i když je opravdu krásný, tak mě osobně stačí i displej iPadu 2, protože i tak je kilometry před konkurencí.

777

Tak logicky každý další nový model je lepší předešlého
a každý tu změnu vnímá subjektivně,
někdo víc, někdo míň.
To se nedá s přesností určit

iPad Air 64GB 4G stříbrnobílý
MacBookAir 13"  2012  128SSD/ iMac 2012 new 21,5"
iPhone 6s+ - 64GB stříbrnobílý/ Apple TV / Air port/TimeCapsule2T
iPhone 7- 128GB/ iPad PRO 9,7 WiFi 128Gb stříbrnobílý + Pencil Apple

778

Faramire, výrobce displaye Ipad3 je jak asi víš Samsung, a výrobcem displeje iPad2 byl LG spolu se Samsungem. Takže tvrdit, že Samsung Galaxy 10.1 má horří display jaksi nedává logiku. Ta technologie a dpi je lautr to samé.

779

To samozrejme neni pravda.

780

Tanguero napsal:

Faramire, výrobce displaye Ipad3 je jak asi víš Samsung, a výrobcem displeje iPad2 byl LG spolu se Samsungem. Takže tvrdit, že Samsung Galaxy 10.1 má horří display jaksi nedává logiku. Ta technologie a dpi je lautr to samé.

Tím chceš říct, že Galaxy Tab 10.1 má stejný displej jako iPad 2? Je mi líto, ale mýlíš se. iPad má IPS 1024x760, GT10.1 má PLS 1280x1024. Už jen tento fakt značí jisté rozdíly. Hlavní rozdíl je ten, že diplej GT10.1 je prostě horší, má horší barvy a pozorovací úhly (jde o vlastní zkušenost, nikoliv vyčtené údaje, GT10.1 jsem měl 14 dnů doma).

781

Galaxy tab má vyšší DPI při stejné technologii displeje, takže musí být lepší...Nejhorší je, že mi iPad nedostačuje funkčně, takže hledám náhradu.

Nokia N9 16GB Cyan | iPad Mini 16GB Black

782

Tak si je polož vedle sebe a pak napiš znovu, ju? ;-)

783

Nechcem sa hádať ale skôr Galaxy má menej aplikácii a keď sme pri appkach tak sa pozri ako pracujú app na androide a ako na Apple. A iPad 3 nemá konkurenciu to si myslím ja.

Iphone 4 16GB čierny ios6.0.1 JB smile
Ipad 2 16GB 3G čierny ios5.1.1 JB smile
HP Probook 4730S
Mac mini

784 Naposledy upravil: Mappleton (09-09-2012 10:19:49)

A co sem zase cpeš ty vaše aplikace? Bavíme se tady o displeji... A stejně to na iPadu není nic extra ty apps. Kdybych žádal aplikace, koupím si raději MB Air11(na který asi přejdu), tam alespoň za něco stojí.
Faramir: v době když jsem měl ještě iPad 1 jsem s ním šel do datartu ve Vaňkovce v Brně a porovnával právě s galaxy tab 10.1 a displej na tabu mi přišel jemnější a pozorovací úhly byly stejné, je to asi na každým. IPad 1 se pro mě stal nepoužitelným po pořízení Galaxy Nexusu, proto jsem musel investovat do iPadu 3, ale stejně mi vadí 4:3 displej, protože na filmy je to nepoužitelný a to je pro mě 80% činnost na tabletu

785

Mappleton
Ale v diskuzi o displeji poznámka o tom, jak aplikace vypadají a běží na tom kterém přistroji a displeji je k tématu.
No a jsme zas u toho,že si spousta lidí nepoloží před koupí čehokliv otázku,
nač vlastně bude onu věc používat.
Mě osobně maximálně vyhovuje poměr stran 4:3,
tedy mám iPad s tímto displejem.
Ale  pořídit si ho a pak zjistit, že v 80% na tom jedu filmy a on se na to nehodí,
to je známka neuváženého nákupu za namalý peníz.
Navíc je iPad prioritně určen na jinou činnost, než pouštění filmů,
i když na něm filmy lze spustit.
Nadavno jsem četl pěkný příměr:
"to je jako koupit si vystajlované boty do společnosti a pak si stěžovat,že se v nich blbě chodí vysokohorské tůry"
Pokud se vrátím k displeji v iPadu 3, tak se odborníci shodují,
že ještě nebyl v tabletech překonán.

786

O tom nepochybuji,proto jsem si ho koupil, že má nejlepší rozlišení. Já jsem jen říkal, že iPad 2 je hnus, a překoná ho každý tablet s androidem( myslím značkový, ne čilna)

787 Naposledy upravil: Cabernet Sauvignon (09-09-2012 13:14:31)

aj čína niekedy niečo dobré vypľuje viď. huawei...

iPad 3 gen; 16 Gb
iPhone 4; 32 Gb

788

Mappleton napsal:

Faramir: v době když jsem měl ještě iPad 1 jsem s ním šel do datartu ve Vaňkovce v Brně a porovnával právě s galaxy tab 10.1 a displej na tabu mi přišel jemnější a pozorovací úhly byly stejné, je to asi na každým. IPad 1 se pro mě stal nepoužitelným po pořízení Galaxy Nexusu, proto jsem musel investovat do iPadu 3, ale stejně mi vadí 4:3 displej, protože na filmy je to nepoužitelný a to je pro mě 80% činnost na tabletu

Já když jsem se loni v létě rozhodl, že si pořídím tablet, začal jsem detailně zkoumat jednotlivé dostupné modely. Nakonec po několika měsících jsem se rozhodl pro iPad 2. A víš proč? Protože na něm udělám všechno co potřebuji a má nejkvalitnější displej ze své generace tabletů. Dnes už je to samozřejmě jinak, iPad 3 má displej mnohem lepší, ale to neznamená, že iPad 2 je hnus. Není, má druhý nejkvalitnější displej. GT10.1 sice má větší PPI, ale kvalita jeho displeje je horší, má horší barvy (subjektivně) a horší pozorovací úhly (objektivně).

Co se týče poměru stran, tak na tabletu mi vyhovuje 4:3, filmy na něm sleduji minimálně, nehodlám si kazit oči na prťavém displeji, když si je můžu pustit na velké TV. A pro ostatní věci je 4:3 vhodnější poměr než nudle 16:9. Navíc na androidu tam nemalý kus ukousne ovládací lišta, která nejde schovat.

Každopádně pro příště doporučuji před koupí zjistit, co vlastně potřebuješ. Prostě si kup tablet s androidem, který pro tebe zřejmě bude vhodnější a nevymýšlej si něco, co není pravda.

789

A co jsem si vymyslel? Já se na tablet dívám zepředu, takže mě moc pozorovací úhly nezajímají...vymýšlíš si ty,protože najdu minimálně 5 tabletů s lepším displejem než iPad 2. Lišta se schovat dá, vím to z Nexusu, dá se dokonce nahradit gesty,dá se nastavit,aby vyjížděly ty tlačítka po určitém gestu, ale to bys o tom něco musel vědět a ne si tady vymýšlet. Vím, že se tu zajímáte jen o Apple, ale tak potom netřep takový bludy.

790

Pokud jsem si to vymyslel, podej důkazy, co přesně jsem si vymyslel. A co se týče těch lepších displejů, opět to dolož. Barvy jsou subjektivní, ale pozorovací úhly jsou čistě objektivní věc a GT10.1 prostě má objektivně pozorovací úhly mnohem horší.
O Nexusu nebyla řeč, bavili jsme se o GT10.1, na kterém lišta schovat nejde (mám na mysli samozřejmě oficiální ROM, žádnou cooked).

A nakonec připomínka, chovej se slušně, jsme tu dospělí lidé, žádné děti. Prostě, pokud jsem řekl nějakou nepravdu, dokaž to. Nicméně mi to připadá, že tu jsi jen kvůli flamu. Pokud to tak je, kup si androida a jdi na příslušné fórum, kde si jistě budete vykládat, jak je ten iPad šmejd a že ten android je přece mnohem lepší.

791

Já nechci android, já si budu kupovat air, ale o to tu nejde. Na tlačítka je tweak přímo na play store, fungující na všech zařízeních( což je zjíštěná věc přes google, nevím jestli je to pravda) já to mám na nexusu řešené rootem.
Pozorovací úhly mě moc nezajímaly, když jsem je porovnávál, takže nevím, ale ruku na srdce, k čemu to je? PLS a IPS je technologicky to stejné, oba mají mít 178/178 stupňů...
No ty lepší displeje- Např Acer A700, Transformer Prime, Nexus 7 a máme tu vítěze, galaxy tab 7.7, kterej má snad i lepší displej jako iPad 3, i když amoled+ asi nesedí každému

792

O tweaku jsi ale původně nemluvil. Já měl GT10.1 před rokem a to ten tweak určitě nebyl. Sice sleduji dění i kolem androidu, ale rozhodně ne tak do hloubky.
Já to porovnával jako celek a na GT10.1 mi nesedly barvy (přišly mi moc přeřvané, což je ale subjektivní dojem, jiný to může mít naopak, že mu nesednou barvy iPadu) a pozorovací úhly na GT10.1 byly o dost horší. Dost často se mi stane, že se dívám ze strany a iPad má stále stejné zobrazení, GT10.1 barvy bledly a v extrému byly invertované. Takže těch 178°není (nebylo) zase až tak pravda.
Z těch, co píšeš, mám osobní zkušenost akorát s Transformerem Prime a i když je to hodně dobrý tablet, tak displej má podle mě horší než iPad. V případě trojky je to jasné, v případě dvojky je to subjektivní, takže můžeš mít jiný názor, ten ti neberu. Ostatní vypsané jsem osobně nezkoušel, ale kamarád si brzy bude pořizovat Nexuse, tak porovnám.

Mimochodem, vidíš, že to jde i slušně ;-)

793

http://www.youtube.com/watch?v=3PZtO3jM … ata_player
Podívej se na displej Gtabu 7.7 proti ipadu 3 mi přijde lepší galaxy teda...

794

Jak správně píšeš: "přijde mi"
Subjektivní vnímání nelze brát za bernou minci.
Každý to vidí jinak.

795

Mappleton napsal:

http://www.youtube.com/watch?v=3PZtO3jM … ata_player
Podívej se na displej Gtabu 7.7 proti ipadu 3 mi přijde lepší galaxy teda...

Podle videa rozdíl nepoznám, musel bych to vidět naživo smile Stejně jako většina ostatních smile Každopádně jak říkám, měl jsem vedle sebe GT10.1 a iPad 2 a lepší displej podle mě a kamaráda, jemuž onen GT10.1 patří, má iPad 2. A v dnešní době má jednoznačně nejlepší displej iPad 3, na tom se shodují všichni recenzenti.

Ondra: To je přesné, jde o subjektivní vnímání pokud jde o barvy a podobně, ale pokud se mají hodnotit pozorovací úhly, ostrost a další měřitelné věci, už je to objektivní. Nicméně podle videa to nejde objektivně hodnotit smile

796

Faramir napsal:

Tím chceš říct, že Galaxy Tab 10.1 má stejný displej jako iPad 2? Je mi líto, ale mýlíš se. iPad má IPS 1024x760, GT10.1 má PLS 1280x1024. Už jen tento fakt značí jisté rozdíly. Hlavní rozdíl je ten, že diplej GT10.1 je prostě horší, má horší barvy a pozorovací úhly (jde o vlastní zkušenost, nikoliv vyčtené údaje, GT10.1 jsem měl 14 dnů doma).

Tím chci říct, že při podobných rozměrech je použito podobné rozlišení a to, že jeden má poměr 1.33 a druhý 1.6 je celkem jedno. Technologie displeje je TFT s LED podsvícením, to že se to jmenuje IPS, nebo PLS je reklamní canc. Jiná technologie je třeba e-ink.
Horší barvy jsou velice subjektivní věc, tohle ti řekne kdekdo i o iPad3, protože je víc dožluta. Pozorovací úhly jsou pro praxi nepoužitelná blbost, na které si ale výrobci honí triko. Nebo nejčastějc čteš někomu přes rameno?

Já mám doma Asus Transformer a iPad3. Pocitové hodnocení není v displeji, ale v software. Tady opravdu iOS před Androidem vede o několik koňských délek.

797

Jsem rád, že to někdo napsal

798

Fiha, tak jsem presel z iPadu 2 64GB na new iPad 64GB a uz tam ani nenacpu vsechny foto alba, co jsem mel ve dvojce big_smile Zhruba stejny pocet aplikaci a her, ale o polovinu fotek mene, ze by ta retina a logicky vetsi velikost fotografie kopirovane do iPadu? Mam totiz pocit, ze iTunes v pripade iPad 2 osekaval velikost, kdezto new iPad bere velikost celou. Muze mi to prosim nekdo potvrdit, pripadne vyvratit?

iPad 4.gen 64GB 4G | Smart Case Grey | GOLLA Tarif
iPhone 5 16GB | iPhone 4S 16GB
Vlastní stream TV pro iOS přes AverTV Pro USB + DVBViewer Pro smile

799

Mas pravdu, je to tak :-)