1

Téma: Laptopia.net

Ahoj.

Mate nekdo zkusenosti s laptopia.net?

2

Re: Laptopia.net

ja som si od nich objednal ipad 20.4.2012 a dnes je 30.5.2012 a stale ho nemam lebo ze partner im ho nedodal este takze neodporucam!!! stale natahuju umelo cas. verim ze sa ku ipadu dostanem hmm/

3

A zaplatil si něco předem? yikes

Game center: Fildouš
iPad 2 WiFi 16 GB black, iOS 7

4

Ahoj, já jsem koupil (tedy pardon - zatim zaplatil), 64Gb Ipad2. Čekám zatím necelý měsíc. Jsem již trošku nervozní:(((())))

Lol mesiac je nejako veľa... Ja by som nevydrzal tolko čakať, hneď by som si pýtal peniaze spať...

iPad 3 gen; 16 Gb
iPhone 4; 32 Gb

6

NO taky 25 to bude mesic. Jestlize do 24 nic tak rusim. Teda doufam, ze to pujde.

7

pingosix napsal:

NO taky 25 to bude mesic. Jestlize do 24 nic tak rusim. Teda doufam, ze to pujde.

Prozraď u koho jsi ho objednal.

iPad Air 64GB 4G stříbrnobílý
MacBookAir 13"  2012  128SSD/ iMac 2012 new 21,5"
iPhone 6s+ - 64GB stříbrnobílý/ Apple TV / Air port/TimeCapsule2T
iPhone 7- 128GB/ iPad PRO 9,7 WiFi 128Gb stříbrnobílý + Pencil Apple

8

Aneb nechci slevu zadarmo :-)

Pisu z ipadu, omluvte preklepy

9

Objednal jsem u laptopia.cz. V patek volali, ze se omlouvaji, ale maji strasne objednavek a malo iapduuuu.
Ipad obdrzim az 31.7. Takze asi stornuji akci. Tohle mne moc nebavi.

10

Tak přátele, stále Ipad nemám. To je neuvěřitelné. Už mne jen zajímá, jestli ho dodají, nebo to je levá na lidi. Nicméně asi rozjedu véééééélikou negativní kampaň... a začnu letákama ve schránce:)

11 Naposledy upravil: klakson23 (14-08-2012 14:02:34)

Nechci tě strašit, ale být tebou, tak to nedělám. Můžeš skončit u soudu ;-) , protože žijeme v ČR a jak je známo, tak zákony jsou dělané přímo na míru všem zlodějům a lumpům. Raději odstup od smlouvy, popř. se poraď s advokátem jestli podat trestní oznámení popř. co v tomto případě dělat, než uděláš nějakou debilovinu na kterou oni čekají. Jelikož si prošvihnul odstoupení od smlouvy ze zákona do 1 měsíce (nebo tak nějak) tak ti asi nezbývá nic jiného, než dát to trestní oznámení, nebo čekat a doufat. Každopádně penízky co jsi ušetřil , teď nacpi do advokáta...

ex: iPhone 5 černý 16gb
nyní: iPhone 5s bílý 16gb

12

pridavam se k nespokojenym ...Objednano z laptopia.cz  v cervenci - zbozi samozrejme dodnes nikde, i pres upenlive  ujistovani pana ze Slovenska.... Neskutecne, jak takto nekdo muze obchodovat. Zbozi bylo placeno pres pay pal, tak snad penize obdrzim zpet. Je to ma prvni negativni zkusenost s on line nakupem ...

13

KOPIRUJI Z HEUREKA.SK ...neni co dodat....
Recenzie Laptopia.sk  10%

Plusy: Nič

Minusy: Tovar mi nebol dodany ani po 44 dňoch. Po storne objednávky mi uhradená čiastka nebola vrátená, nie to ešte nejaké "odškodné", našťastie som platil cez PayPal takže nakoniec som peniaze obržal od tejto platobnej spoločnosti. Po storne prestala akakolvek komunikácia, ani storno potvrdené nebolo, obchod podľa mňa nikdy nemal v úmysle dobrovolne platbu vrátiť. Obchod dokonca bezočivo vyžadoval odo mňa nejjaké ospravedlnenie po tom čo som si "dovolil" reklamovať nedodanie tovaru a nevrátenie platby u PayPal

Tovar - mobilný telefón iPhone - som objednal v tomto obchode kôli velmi výhodnej cene, dodaný mi mal byť do 10 dní.

Tovar mi dodaný nebol, obchod sa jednostaj vyhováral na partnerov. Najprv mi dokonca garantoval dodanie k určitému neskoršiemu termínu, keď sa tak však nestalo, iba informoval o ďaľších predpokladaných termínoch, už bez záruk. Samozrejme v žiadnom z nich mi tovar dodaný nebol. Komunikácia bola v zmysle, že síce ponúkala okamžité storno a vrátenie peňazí, ale tiež vzbudzovala dojem, že tovar bude dodaný každú chvíľu.
Keď som po viac ako 40 dňoch požiadal o storno a vrátenie peňazí, nič sa nedialo, neobržal som za vyše jeden pracovný deň ani len potvrdenie storna a oboznámenie o ďaľšom postupe. Keň som na 44 deň aby som sa zmestil do 45 lehoty ochrany kupujúceho požiadal PayPal o otvorenie šetrenia, komunikácia bola okamžitá a to vo forme obviňovania a vyjadrení, že som "jeden zo sto" ako to už aj na tomto fóre niekoľkokrát odznelo, "že si myslím že sa okolo mňa točí svet"... až dokonca požadovanie ospravedlnenia, že som si dovolil otvoriť reklamáciu na PayPal. Bohužial, o storne a termíne vrátenia peňazí v komunikácii nebolo ani slovo. Preto som požiadal PayPal o vrátenie platby. PayPal vždy žiada obchodníka o vyjadrenie a poskytuje mu týždňovú lehotu pred tým, než pokračuje v šetrení. Tento obchodník vôbec na požiadavku na vyjadrenie nereagoval, z čoho vidieť jeho serióznosť a snahu uspokojiť svojich zákazníkov. Po uplynutí lehoty PayPal promptne rozhodol prípad v môj prospech a vrátil mi platbu.

Na to, že viacerí z nás nespokojných zákazníkov sme údajne "jeden zo sto" je na tejto stránke takmer polovica recenzíí na tento obchod negatívna. Nemyslím si, že je to náhoda.

Nákup u tohto obchodníka rozhodne nedoporúčam.
Ak Vás predsa zláka podozrivo výhodná cena, nakupujte jedine cez PayPal a strážte si lehotu počas ktorej Vám poskytuje ochranu.

Reakcia obchodu Laptopia.sk

Reakcia: 28. júla 2012

Vážený pán Sabo,

svojím konaním sa dopúšťate trestného činu. Vec týmto postupujeme na riešenie nášmu právnemu zástupcovi.

To, že Vaša objednávka nebola vybavená je Vaša chyba. Už po niekoľkých dňoch od vytvorenia objednávky ste bol informovaný o tom, že tovar Vám nebudeme vedieť dodať v stanovenej lehote a mal ste možnosť kedykoľvek stornovať objednávku. Vy ste sa vôbec nevyjadril, či ste ochotný počkat alebo máme Vašu objednávku stornovať. Nevyjadril ste sa nám ani na našu tretiu výzvu. Potom ste zrazu požiadal o storno cez PayPal.com bez toho, aby ste požiadal najprv nás o storno a počkal kým celý proces prebehne v našom systéme. Zároveň ste sa stihol povyhrážať na zákazníckej podpore, že budete na rôznych fórach robiť negatívnu reklamu nášmu e-shopu. Nemáte charakter pán Sabo a to čo predvádzate je úbohe. Každému zákazníkovi, ktorý sa rozhodol stornovať objednávku sme túto objednávku do 24 hodín stornovali a peniaze vrátili na účet z ktorého ich odoslal dokonca do pár hodín a v určitých prípadoch aj do 15 minút a to všetko vieme aj dokumentovať. Vaša snaha o očiernenie nášho e-shopu bude mať trestnoprávnu a súdnu dohru. Nie je predsa možné tolerovať takéto správanie a poškodzovanie dobrého mena nášho e-shopu. Ktokoľvek kto prevádzkuje nejaký e-shop nám dá za pravdu, že nie je možné niekedy uspokojiť každého zákazníka a vždy sa nájde niekoľko zákazníkov, ktorí budú nespokojn aj keby ste im modré z neba dali. Naštastie je to len skupinka pár problematických zákazníkov v počte do 5% zo všetkých zákazníkov, ktorí v e-shope nakúpili.

Je smutné, že ktokoľvek môže prísť na heuréku a napísať negatívnu recenziu presne tak ako mu to vyhovuje a dokonca pod viacerými nickmi. Je veľmi ľahke niekoho očierniť iba preto, že niečo neprebehlo podľa očakávania daného zákazníka a cíti zatrpknutie a zlosť. To že je niekto nespokojný zákazník neznaméná, že má právo urážať, vyhrážať sa písať recenzie kde tade, ktoré sa nezakladajú na pravde.

Pán Sabo to robí, je zakomplexovaný a myslí si, že svet sa točí iba a len okolo jeho osoby a všetci sa z neho pokakáme lebo ON je nespokojný zákazník. No nie, nepokáme sa a nedáme sa zastrašiť recenziami, ktoré pravdu nikdy nevideli.

Vážení zákazníci, ak Vás recenzia pána Saba vystrašila je nám to ľúto, ale my s tým nedokážeme nič v tejto chvíli urobiť. Vec sme postúpili na riešenie nášmu právnikovi.

Ak sa rozhodnete pre nákup v našom e-shope aj napriek negatívnej recenzii od pána Saba, získate od nás zľavu vo výške 5 EUR, stačí ak pri nákupe zadáte kód: SABOSTOP

Vaša Laptopia.sk

14

Tak stále Ipad nemám. Takze stornuji objednavku (po 45 dnech) a pujdu koupit jinam.
Na stranu Laptopie mohu pouze toto.
Zbozi bylo objednáno dle predem stanovených podmínek a to bylo za jistou cenu a s jistými dodacími podmínkami.
Zbozi - dobra cena
Dodávka - nebylo dodáno ani po 45 dnech.
Komunikace - vcelku dobra, s upozorňením bezplatného storna (min.2x) - oceňuji.
Odhad - spatný - několikráte za sebou tvrzeni, ze to bude atd.

Celkove hodnoceni: za tri big_smile

Usmějme se a pojďme o dům dál...

15

Už ze zásady se vyhýbám podezřele výhodným nabídkám, radši si trochu připlatím u seriózního obchodu a mám jistotu, že za své peníze dostanu požadované. Jen mě fascinuje, že i po dvaceti letech na to může někdo naletět.
BTW zrovna tak se po několika negativních zkušenostech vyhýbám malým firmičkám, kde pro změnu bývá problém s reklamací.

16

Vážení návštevníci fóra,

my v Laptopia.sk a Laptopia.cz sa snažíme vybaviť každého zákazníka v stanovenej lehote. Ale proste niekedy sa stane, že to nejde. Počet objednávok prevyšuje pri určitých modeloch Apple naše vopred nazmluvnené možnosti. Pre zákazníkov zo SR objednávame produkty z SK distribúcie a pre zákazníkov z ČR z českej. Naša obchodná politika je jednoduchá, každému dodať to čo si objednal a podľa možnosti, čo najskôr! A keď už niekto čaká dlho, tak nech aspoň nečaká zadarmo. Za každý deň omeškania dodania dávame zákazníkom odškodné vo výške 0,1% z hodnoty danej objednávky. Zároveň ponúkame zákazníkom bezplatné storno. Všetci, čo si čítate vyššie uvedené komentáre si myslíte iba a len to zlé o Laptopii. Ak máte 100 zákazníkov za mesiac a 10 z nich nedokážete vybaviť, tak to nie až také zlé. Áno, mrzí nás to, ale proste tak to chodí. My nie sme klasický e-shop, nemáme vlastné skladové zásoby ani super úžasnú zákaznícku podporu, ale tento business, robíme seriózne. Každému kto požiadal o storno sme vrátili peniaze a vo veľa, veľa prípadoch spolu s odškodným. Prečo o tomto nepíšete? Veci nie sú vždy, tak ako sa možno zdajú.

So želaním pekného dňa,

Vaša Laptopia.

17

Laptoipia - máte hezky sepsanou šablonu,
vypadá to, že ji často pouzíváte
Je otákou, proč?
Co je špatně?

18

ze 100 lidí nedokážou obsloužit 10 lidí, to je celých 10% neobsloužených zákazníků. Celkem dost na můj vkus. Ale udělejte si obrázek každý sám. Osobní zkušenosti s laptopia nemám,  asi ani mít nebudu, nechci být v těch 10ti procentech.

ex: iPhone 5 černý 16gb
nyní: iPhone 5s bílý 16gb

19

Tak abych nebyl pouze kritický....
Storno dorazilo - odškodné také.

20

Možná je to jen náhoda, že se sešlo několik lidí se špatnou zkušeností, já však nevyzkouším, jestli je tato firma seriózní, dám přednost velké firmě, kde mám jistotu, že mě nepodvedou. Každopádně 10% neobsloužených zákazníků je hrozně moc a o kvalitě této firmičky to cosi vypovídá.

21 Naposledy upravil: Ondra 106 (23-08-2012 08:18:26)

pingosix napsal:

Tak abych nebyl pouze kritický....
Storno dorazilo - odškodné také.

Takže jsi té firmě půjčil bezúročně svoje peníze skoro na dva měsíce,
dost dobrý fígl, jak získat bezúročné provozní kapitál

22

Ceny u iPADu mají v průměru o 2000 Kč nižší, než v Apple Store.

Díval jsem se na info, které mají na webu a cituji. "Jak to funguje:
Mnoho zákazníků si u nás koupí iPad. My dané modely iPad-u hromadně objednáme u našich partnerů. Následně dané iProdukty pošleme zákazníkovým spolu s daňovým dokladem my nebo naši partneři. Jednoduché že? :-)".

Je tedy celkem jasné, proč tak dlouho čekáte. Čekají, až se jim nahromadí větší množství objednávek a využívají množstevních slev. Je tedy na každém, co mu vyhovuje. Zda objednat na Apple Store, dát více a mít to doma druhý den a naprosto bez rizika a nějakých tahanic a nebo u tohoto občanského sdružení.

iPhone 6, iPad Pro, 9,7", Mac mini (Late 2014), MacbookPro (2016)