1

Téma: Formátování PC

Ahojte,
mám - co by začátečník- skromný dotaz k Vám odborníkům:
(pro info vlastním iPhone 4 a iPad 2 3G je na cestě)
Chystám se formátovat PC, z důvodu přechodu na OS Windows 7. Jak se zachová iTunes po přeinstalaci PC? Nepřijdu o všech mých 97 apps včetně účtu na iTunes? Četl jsem spoustu přínosných informací a témat ve fórech, ale tuto informaci jsem nikde nenašel. A další maličkost: Když mám apps v iTunes, které jsou kompatibilní jak pro iPhone tak iPad, předpokládám, že při prvním připojení iPadu se mi do něj aplikace nainstalují. Je to tak?

iPhone 4  32GB
iPad 2  64GB 3G
iPod nano  16GB
Game Center: Martineroo

2

Re: Formátování PC

no ja sice zadny odbornik nejsem, nicmene po preinstalovani pc  si nainstalujes iTunes a normalne se svym uctem prihlasis. jakekoli koupene aplikace bys mel mit moznost si opet stahnout zdarma a nainstalovat jak do iphonu, tak potom do ipadu. akorat bude mozna chvili trvat, nez se ti vsechny stahnou do pc, a nasledne nainstaluji. no pokud si nastavis automatickou instalaci novych aplikaci, mely by se okamzite nainstalovat, jinak je normalne oznacis a syncnes.

Iphone 4 16GB - iOS 7.0
Ipad Mini 16GB WIFI - iOS 7.0
MacBook Air 13' [2013] 1,3GHz Intel Core i5, 4 GB RAM, 128 SSD
Apple TV 3rd

3

ano vsechny aplikace muzes znova bezplatne stahnout. itunes nove obsahuji kolonku koupenych aplikaci. aplikace si muzes i vypalit a pak zase nakopirovat do prislusne slozky. umisteni zjistit po kliknuti pravym tlacitkem na jakoukoliv aplikaci.

myslim, ze se ti do ipadu nainstaluji po prvnim pripojeni vsechny.

iPad mini s Retinou 32GB WiFi | iPhone 4S 64GB
Game Center: maaat64

4

Díky za vyčerpávající odpověď. Vše proběhlo jak píšeš. iPad, iPhone i iPod jsou opět sinchronizované a vše běží jak má. Paráda.

iPhone 4  32GB
iPad 2  64GB 3G
iPod nano  16GB
Game Center: Martineroo

5

Taky mě čeka reinstal widliček... Jak to ale budu mít, když ale mám daleko víc aplikací, než je kapacita iPadu (řádově stovky app)...? Nebylo by lepší vymazat iPad...?

iPad2 32GB, wi-fi, black

6

no staci nastavit, ze je tam nechces nainstalovat vsechny. nenechas to delat automaticky. proste pak akorat vyberes, ktere chces a ktere ne

Iphone 4 16GB - iOS 7.0
Ipad Mini 16GB WIFI - iOS 7.0
MacBook Air 13' [2013] 1,3GHz Intel Core i5, 4 GB RAM, 128 SSD
Apple TV 3rd

7

Mám dotaz... Přeinstaloval jsem Win 7. Předtím jsem si zálohoval složku s aplikacemi na druhý disk. Po úspěšné instalaci widlí a navrácení aplikací na jejich místo ale iTunes tyto "staré" aplikace nevidí... Znamená to, že je musím všechny (400?) znovu stáhnout, nebo je možné nějak zviditelnit pro iTunes...? Zjistil jsem, že si aplikace, které jsem měl současně v PC a v iPadu po synchronizaci zřejmě iTunes označil číslicí 1. Nebo musím veškeré aplikace z iPadu smazat...? Fakt si nevím rady... Díky!!

iPad2 32GB, wi-fi, black

8

Jakou slozku?

Jinak nechapu to jsou lidi trotli? Vzdyt prece wokna vzdy sly nainstalovat na stejny disk bez formatu !!!

Pisu z ipadu, omluvte preklepy

9

petreifel napsal:

Mám dotaz... Přeinstaloval jsem Win 7. Předtím jsem si zálohoval složku s aplikacemi na druhý disk. Po úspěšné instalaci widlí a navrácení aplikací na jejich místo ale iTunes tyto "staré" aplikace nevidí... Znamená to, že je musím všechny (400?) znovu stáhnout, nebo je možné nějak zviditelnit pro iTunes...? Zjistil jsem, že si aplikace, které jsem měl současně v PC a v iPadu po synchronizaci zřejmě iTunes označil číslicí 1. Nebo musím veškeré aplikace z iPadu smazat...? Fakt si nevím rady... Díky!!

Zálohoval jsi celou složku iTunes nebo jen Application? Totiž, aby se ti zachovalo nastavení, potřebuješ soubory iTunes Music Library.xml (počet přehrání, hvězdičky a tak) a hlavně iTunes Library.itl. Tím si totiž zachováš i autorizaci počítače, nastavení synchronizace a vůbec všechno. Bez tohoto souboru ale musíš počítač opět autorizovat, nastavit si synchronizaci a podle všeho i stáhnout všechny aplikace znovu.

10

A Nestaci tu zalohovanou apku pretahnout do itunes?

Pisu z ipadu, omluvte preklepy

11

Tak je to tak, jak píše přítel Faramir: zálohoval jsem celou složku iTunes a tak po zkopírování uvedených souborů iTunes opět objevil všechny aplikace... Faramire - díky!!

iPad2 32GB, wi-fi, black

12

Není za co.

BTW možná by nebylo od věci udělat nějaké FAQ, kde by takovéhle věci byly. Určitě to nebyl poslední dotaz :-)