1

Téma: Tisk z iPadu,iPhone iPod

Jak sdílet tiskárny s AirPrint Activator v2
http://www.youtube.com/watch?v=9r75m_VUr0E

Opravdu to funguje vyzkouseno na iMacu 2010 a tiskarna Samsung ML-1640 Series

iPad 2 (WiFi) White, iPhone 4 Black, iMac 2010 10.7.4, MacBook White 2010 10.7.4,
AirPort Express,iPod shuffle 4th silver
Samsung OMNIA W Windows Phone 7.5 big_smile big_smile

2

Re: Tisk z iPadu,iPhone iPod

Zdar lidi ... snazim se rozchodit tisk z Widli (XP SP3) ... nasel jsem a installnul airprint (dostupny je jen jeden - ostatni linky jsou mrtve).
Mam aktualni verzi iTunes, Bonjour service, na firewallu jsou povoleny vsechny tri veci ... vsechno se jevi ok ... jen ipad nenajde tiskarnu smile

Nejaky tipy ? wink

Macbook Pro Retina 15" Late 2013
iPad Air 128G 4G Black nonJB / iPhone 4S 64G  Black nonJB
Canon EOS 5D Mark I / Canon EOS 5D Mark II
Game Center : KokyCZ

3

Koky napsal:

Zdar lidi ... snazim se rozchodit tisk z Widli (XP SP3) ... nasel jsem a installnul airprint (dostupny je jen jeden - ostatni linky jsou mrtve).
Mam aktualni verzi iTunes, Bonjour service, na firewallu jsou povoleny vsechny tri veci ... vsechno se jevi ok ... jen ipad nenajde tiskarnu smile

Nejaky tipy ? wink

Zkus to na win 7, nebo prejdi na mac os x big_smile
Ja si to delal na iMacu, njn na mac os x nejsou takove problemy smile

iPad 2 (WiFi) White, iPhone 4 Black, iMac 2010 10.7.4, MacBook White 2010 10.7.4,
AirPort Express,iPod shuffle 4th silver
Samsung OMNIA W Windows Phone 7.5 big_smile big_smile

4

Tak s prechodem na ios5 se situace zmenila smile uz nemuzu donutit tisknout nic ... Pred aktualizaci mi to 4 dny tisklo na sdilenou tiskarnu na w7 ale tedka mi stroze oznamuje ze nenasel airprint tiskarny wink nejaky tipy ?

5

Koky napsal:

Tak s prechodem na ios5 se situace zmenila smile uz nemuzu donutit tisknout nic ... Pred aktualizaci mi to 4 dny tisklo na sdilenou tiskarnu na w7 ale tedka mi stroze oznamuje ze nenasel airprint tiskarny wink nejaky tipy ?

Já používám aplikaci Save2PDF a tisku bez problému. Musím ale vše převést dp PDF nebo Jpeg.

iPhone 5s, iPad 2, MacBook Air, iPad Air

6

Ahoj. Je tady popsaný případ, kdy je tiskárna připojená k počítači a je prostřednictvím počítače sdílená.

Já mám ale tiskárnu síťovou, připojenou k routeru. Máte někdo radu, jak to připojit?

Díky
Libor

7

Taky by me to zajímalo, jak na síťovou tiskarnu

To musí jít přes nějakou app v ipadu přece...

Pisu z ipadu, omluvte preklepy

8

No ja od upgradu na iOS5 nevytisknul ani tuk takze fakt netusim jak na to doma mam tiskarnu na Synology DS409 a ani primo ani pres windows ... Mam print'n'share kterej by to spolecne s weprint serverem na windows mel dat ale nedava

9

A na ios4 ano?
A z win tisk es bez nějakých speciálních softwaru od synology?

10

na win7 mi to nejde skousel sem ruzne postupi ma nekdo tip na srozumielny postup pro windows na airprint??

iPad2 16GB Wi-Fi Black,  iOS 7.0.2

11

Než jsem přešel na ios5 tak jsem bežné tiskl bezdrátově přes aplikaci Save2pdf. Bohužel jsem soucasné s ios5 instaloval nový router a tak teď nevím v čem je problém. Ale vidím to spíš na router protože nemohu tiskárnu najít ani na Airbooku.

12 Naposledy upravil: Kkti (18-11-2011 20:17:42)

Pekne draha appka a nema jediny komentar v cz appstoru

A na jakem portu ti sedi 9000 nebo 9001 ?
Check ní to

13

To je bohuźe ten problém jsem v počítačích laik a tak o portech nic nevím (kde to najdu?)  Proto jsem přešel na Apple. Jinak ta aplikace chodila super. Doufám, že aź ji rozchodím na BookAir tak bude zase fungovat i na iOS.

14 Naposledy upravil: Kkti (19-11-2011 06:54:02)

Viz manuál k routeru

Zkus vyhledat app

hp eprint

Je free, ale nemám aktuálne tiskárnu připojenou na lan ale mělo by to makat

15

Tak http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=1293865 mi umoznilo tisk na Windows7 64bit a iOS5 na tiskarne co ji mam na NASu od Synogy

16

Taky jsem přemýšlel, jak vyřešit tisk z iPADu. Vzhledem k tomu, že mi odešla tiskárna potřeboval jsem novou, pořídil jsem to nejlacinější od HP, co umí AirPrint, tedy HP LaserJet Pro P1102w.
Při instalaci jsem čuměl jako blázen. Tiskárna má instalačního průvodce uloženého ve své paměti, rovněž tak ovladače pro tisk z Windows.  Bez problémů se tiskárna přeflashovala, nalily do ní z inetu nejnovější ovladače pro tisk z Win. Tisk přes wifi naprostá parádička. A tisk z iPADu přes AirPrint funguje jako víno.
Jsem nadšen.

iPhone 6, iPad Pro, 12,9", Mac mini (Late 2014), MacbookPro (2016)

17

Nechce se mi to hledat v shopu, na kolik ta tiskárna vyšla? Umí i barevný tisk?

18

Stála cca 2200. Tiskne jenom černobíle. Barevná multifunkce s Airprint vyjde asi na 5000.

19

To není mnoho. Ta barevná, můžeš mi, prosím, říct její označení? Děkuji.

20

Právě, taky se mi to nezdálo moc peněz. Původně jsem uvažoval o nějaké barevce, ale provozní náklady o dost vyšší ... vykašlal jsem se na to. Na tomto odkazu http://www.muj-ipad.cz/hp-pridava-podpo … -tiskarnam najdeš tiskárny od HP, které podporují AirPrint.

21

Tisknout naprimo lze pouze na podporovane tiskarny, s instalovanym driverem airprintu ve svem firmwaru, jejich seznam je udrzovan zde v KB:

http://support.apple.com/kb/ht4356