1

Téma: Powerbook G4 za 5.5k, co si myslíte?

Chtěl bych se zeptat, myslíte že by mělo smysl koupit tohle? Případně mi, prosím, napište výhody/nevýhody, proč koupit, proč nekoupit. Děkuji :-)

http://aukro.cz/apple-powerbook-g4-vybo … 88786.html

2

Re: Powerbook G4 za 5.5k, co si myslíte?

Je hezky, jen ti nepujde nainstalovat nejnovejsi system, protoze tato masinka pouziva jeste stare procesory. Kuli nejnovejsimu systemu ti nepujde ani nejnovejsi iTunes a ten je potreba na iOS5.

Nevim jak jsi na tom finance, ale mozna je lepsi koupit bily macbook, ktery se da sehnat do 10 000kc.

MBA
iPad 2 32GB 3G
iPod Touch 4 64GB

3 Naposledy upravil: Faramir (01-01-2012 19:26:08)

Hmm, já jsem si to myslel. To, že tam jde nejvýše OS X 10.5.8 vím a to by asi nevadilo, s tím iTunes je to horší, právě iOS5 mám v iPadu...

Neměl bys link na ten bílý Macbook? Na druhou stranu, to už by se dalo pár tisíc přidat a koupit nejslabší ale nový Mac Mini s podporou moderních technologií...

4

To je pravda, ale zalezi na tobe jestli chces prenosny macbook a nebo na doma macmini.
Ja bych ti asi doporucil si koupit ten macmini, preci jenom je to novejsi stroj, budes ho mit s dvouletou zarukou, vse ti bude fungovat bez problemu. Ale zase kdyz to vemes zakladni verze stoji myslim 13 000, k tomu klavesnice a mys stoji docela balik pokud koupis apple a predpokladam ze kdyz ne hned, tak je casem stejne dokoupis. smile

A jeste k tomu ten zakladni macmini neni moc vykony, coz je skoda za ty penize.

MBA
iPad 2 32GB 3G
iPod Touch 4 64GB

5

ja si miniho moc uzivam a vazne vrele doporucuju (na takoveto domaci brouzdani...jak nekde trefne psa Moff smile )
abys tady u toho zbytecne nevrazil penize do neceho co ti bude jenom zneprijemnovat zivot

Iphone 4 16GB - iOS 7.0
Ipad Mini 16GB WIFI - iOS 7.0
MacBook Air 13' [2013] 1,3GHz Intel Core i5, 4 GB RAM, 128 SSD
Apple TV 3rd

6 Naposledy upravil: Faramir (01-01-2012 19:39:22)

Notebook v zásadě nepotřebuji, protože jako mobilní zařízení mi stačí iPad, takže stolní počítač je lepší řešení. Co se týče výkonu, tak vzhledem k tomu, že mám ještě hodně výkonné stolní PC s Windows, v zásadě by stačil i ten nejzákladnější Mac Mini, akorát u něj je nutné rozšířit RAM alespoň na 4 GB, ideálně na 8 GB a možná doplnit SSD na systém. Klávesnici a myš už mám, sice drátové, ale za neodolatelnou cenu 499 Kč, navíc díky numerickému bloku bych stejně klávesnici bral drátovou tak jako tak :-) Sice teď používám bezdrátovou klávesnici i myš, ale numerický blok je pro mě důležitý, důležitější než bezdrát.

Jinak co se týče výkonu, ano, je to škoda, ten základní by měl mít vzhledem k ceně alespoň dedikovanou GPU na úrovni Radeonu HD 65xx, ale v zásadě ten Intel může stačit, stejně bych na něm dělal jen takové ty běžné věci (hudba, filmy, internet, maily, dokumenty) a na opravdovou práci a hraní bych měl stávající PC s Windows (totiž, třeba grafický editor je na OS X celkem katastrofa, používám Zoner na základní úpravy a Photoshop spouštím teprve na velké úpravy, což je tak na jednu fotku ze sta) a editor typu Zoner Photo Studio Pro pro Mac zřejmě neexistuje. Sice Zoner funguje přes CrossOver, ale je to krkolomné řešení, nativní program je lepší, ale není...

slezacekm: Asi máš pravdu, je to sice lákavá cena, ale je to staré, nepodporované a je to notebook, který nepotřebuji. Spíš asi opravdu půjdu do toho mini... Jen doufám, že v únoru budou mít ještě akci v iWorldu s tou pamětí, za 1 Kč zdvojnásobí RAM a za 249 Kč zečyřnásobí, což bych využil. Jenže volné peníze budu mít právě až v únoru...